Siatkówka: Victoria PWSZ Wałbrzych - Rafko Racibórz 3:0

PG
Michał Tomiałowicz bohaterem meczu w Wałbrzychu.

Siatkarze drugoligowej Victorii PWSZ Wałbrzych pokonali u siebie łatwo 3:0 AZS Rafko Racibórz. Podopieczni trenera Janusza Ignaczaka nie mieli najmniejszych problemów z odniesieniem tego zwycięstwa. W pierwszym secie szybko objęli prowadzenie 5:1, później było jeszcze między innymi 15:8, 17:9 i ostatecznie po ataku Piotr Wierzbickiego wałbrzyszanie wygrali 25:19. W pierwszej partii bardzo dobrze spisywał się Michał Tomiałowicz, ale prawdziwy popis dał w drugiej części spotkania. Skutecznie atakował, a często też odbierał piłkę. Głównie dzięki niemu w drugim secie Victoria PWSZ objęła prowadzenie 12:2. Goście dzięki ambitnej walce zdołali uniknąć pogromu, ale przegrali tę część spotkania 18:25. W trzeciej partii najdłużej stawiali opór i remis był jeszcze przy stanie 11:11. Później wałbrzyszanie „odjechali” (znowu skutecznie atakował Tomiałowicz) i wygrali 25:17. – Grało mi się dzisiaj bardzo dobrze, ale to duża zasługa kolegów, którzy bardzo dobrze odbierali i rozgrywali piłkę. Teraz jedziemy do Częstochowy i powalczymy tam o wszystko, czyli o komplet punktów – zapowiadał bohater spotkania – Michał Tomiałowicz.

Victoria PWSZ Wałbrzych – AZS Rafako Racibórz 3:0 (25:19, 25:18, 25:17)

Victoria PWSZ: Tomiałowicz, Maziakowski, Leński, Olszewski, Ostapiuk, Wierzbicki, Jurczyński, Lenart, Gajek, Król, Zieliński, Olszewski
AZS Rafako: Jajus, Lipiec, Stanienda, Cieślar, Galiński, Szafirski, Szmidtka, Otlik, Kawka, Władarz, Gonsior, Płocki

FLESZ: Kobe Bryant - oto nieznane fakty z życia legendy