Siatkówka: Victoria PWSZ wygrała w Częstochowie

Dariusz Gdesz
O zwycięstwie wałbrzyszan zadecydował tie break.

Siatkarze drugoligowej Victorii PWSZ Wałbrzych znakomicie spisali się w pierwszej kolejce rundy rewanżowej fazy zasadniczej sezonu. Podopieczni trenera Janusza Ignaczaka pokonali na wyjeździe 3:2 Delic Pol Norwid Częstochowa. Stało się zatem to co zapowiadał szkoleniowiec po wygranym w Wałbrzychu gładko 3:0 meczu z Rafako Racibórz. – Chłopcy zagrali równo i dobrze i jedziemy do Częstochowy wziąć rewanż za porażkę 2:3 w pierwszym meczu w sezonie – mówił wówczas. – Będziemy chcieli zdobyć też punkty w kolejnym pojedynku w Rybniku – dodawał . Jego podopieczni wykonali pierwszą część planu, chociaż nie było łatwo. W Częstochowie drużyny na przemian wygrywały i przegrywały sety. Pierwszy należał do gospodarzy, którzy prowadzili w nim od samego początku. Druga część spotkania należała jednak do wałbrzyszan, którzy wygrali ją 25:20. W kolejnej odsłonie 25:21 lepsi byli znowu gospodarze. W czwartym secie Vitoria PWSZ rozbiła już jednak przeciwnika, wygrywając tę część spotkania różnicą aż 10. punktów. Lepsza była też w decydującej, piątej partii. Teraz przed siatkarzami z Wałbrzycha wyjazdowy pojedynek z Volleyem Rybnik.

Delic Pol Częstochowa - Victoria PWSZ Wałbrzych 2:3 (25:22, 20:25, 25:21, 15:25, 11:15)
Victoria PWSZ: Leński, Olszewski, Wierzbicki, Zieliński, Jurczyński, Tomiałowicz, Ostapiuk, Król, Gajek, Lenart, Kurzawiński