Jakub Jabłoński
Liga Konferencji. Legia Warszawa pewnie rozprawiła się z holenderskim AZ Alkmaar w ostatniej rundzie rozgrywek grupowych. "Wojskowi" skorzystali na kapitalnej formie swojego portugalskiego kapitana - Josue, który podarował jak na tacy bramki swoim kolegom klubowym. Najpierw Ribeiro, a potem Kramer. Polecamy skrót najciekawszych sytuacji z tego meczu.

Liga Konferencji. Najciekawsze sytuacje z meczu Legia Warszawa - AZ Alkmaar

Podopieczni Kosty Runjaicia zdali się kontrolować w pełni pierwszą połowę czego dowodem była zdobyta bramka w 34. minucie spotkania z AZ Alkmaar. Do siatki trafił Yuri Ribeiro, lecz to nie był najpiękniejszy akcent tej akcji. Poprzedzające trafienie dogranie w wykonaniu kapitana Legii można śmiało nazwać "magicznym dotknięciem". Portugalczyk spokojnie i z wielkim opanowniem dograł do swojego rodaka. Ten nie mógł tego zmarnować. I nie zmarnował.

"Wojskowi" znaleźli się w jeszcze bardziej komfortowej sytuacji po tym jak w 53. minucie czerwony kartonik obejrzał Bruno Martins Indi. Holender w nieprzepisowy sposób zatrzymywał Josue. Zdecydowanie za ostro wjechał w nogi portugalskiego kapitana Legii i przyjezdni musieli sobie radzić przez większą część meczu w osłabieniu.

Legia jeszcze zdołała nawet podwyższyć prowadzenie. W 81. minucie znowu dał o sobie znać kapitan Legii i świetnie odnalazł w polu karnym Blaza Kramera. Słoweniec z zimną krwią wbił piłkę do bramki. Josue po raz kolejny udowodnił, że jest nieoceniony dla warszawskiego zespołu.