Spłonął samochód elektryczny Tesla na świdnickich numerach (ZDJĘCIA)

Artur Szałkowski
Do pożaru samochodu elektrycznego Tesla doszło na parkingu przy ul. Sportowej w Boguszowie-Gorcach
Do pożaru samochodu elektrycznego Tesla doszło na parkingu przy ul. Sportowej w Boguszowie-Gorcach OSP Boguszów
Strażacy ochotnicy z Boguszowa-Gorc oraz strażacy zawodowi z Wałbrzycha, po raz pierwszy mieli do czynienia z gaszeniem pożaru samochodu elektrycznego. Niestety mimo błyskawicznie podjętych działań, pojazd spłonął.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (9 września) na parkingu przy ul. Sportowej w Boguszowie-Gorcach. Zgłoszenie o płonącym samochodzie elektrycznym Tesla dotarło do strażaków o godz. 17.13. Już 10 minut później na miejscu był zastęp strażaków ochotników z OSP Boguszów, a po chwili dołączyły o nich trzy strażackie zastępy PSP w Wałbrzychu.

– Po raz pierwszy mieliśmy do czynienia z gaszeniem pożaru samochodu elektrycznego, mimo to wiemy jak postępować przy takich zdarzeniach. Najpierw zostały zużyliśmy dwie gaśnice proszkowe, a następnie gasiliśmy pożar używając ciężkiej piany – mówi kpt. Tomasz Kwiatkowski, rzecznik prasowy PSP w Wałbrzychu. – Ze względu na to, że ogień niemal doszczętnie zniszczył samochód, trudno nawet wstępnie ustalić co było przyczyną pożaru. Śledztwo w tej sprawie prowadzi policja.

Wjazd samochodem do centrum niemożliwy?

Wideo

Dodaj ogłoszenie