Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Spotkanie wybitnych wałbrzyszan (ZDJĘCIA)

Artur Szałkowski, fot. Dariusz Gdesz
W Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu, odbyło się doroczne spotkanie osób zasłużonych dla miasta i honorowych obywateli.

Tradycja organizowania noworocznych spotkań Honorowych Obywateli Wałbrzycha i Zasłużonych dla Miasta Wałbrzycha, została zapoczątkowana przez władze miasta w ubiegłym roku. Wówczas spotkanie zostało zorganizowane w Teatrze Dramatycznym im. Szaniawskiego. W tym roku impreza została zorganizowana w Teatrze Lalki i aktora w Wałbrzychu, który po 10 latach, wraz z odzyskaniem przez Wałbrzych grodzkości, powrócił pod opiekę gminy. W ostatnich latach jego organem prowadzącym było starostwo.

Powierzenie organizacji imprezy Teatrowi Lalki i Aktora w Wałbrzychu, wywołało ogromną tremę u dyrektora placówki Zbigniewa Prażmowskiego, który wcielił się w rolę konferansjera. Liczba popełnionych przez niego gaf była tak duża, że sam poddał się samokrytyce. Żartował nawet, że po tak nieudanym występie, zostanie chyba zwolniony. Prezydent Wałbrzycha również w żartobliwym tonie odpowiedział, że nie będzie planowanego przez miasto zwiększenia dotacji na działalność teatru.

W trakcie gali odznaki Zasłużonych dla Miasta Wałbrzycha wręczono osobom, które wyróżniono tym zaszczytnym tytułem w 2012 r. Odebrali je: Henryk Gołębiewski, były prezydent Wałbrzycha i długoletni parlamentarzysta, Zbigniew Dąbrowski, były dyrektor Stada Ogierów Książ. Pośmiertnie tytułami wyróżniono również: Jolantę Znamirowską, wybitną pedagog i dyrektor Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Wałbrzychu oraz poetę Mariana Jachimowicza.

Gala została uświetniona koncertem muzyków Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu i połączona z promocją pierwszego tomu monografii miasta pt. Wałbrzyskie szkice. Jest to praca zbiorcza z IX rozdziałami. Są one poświęcone kolejno: Najdawniejszym dziejom Ziemi Wałbrzyskiej w świetle odkryć archeologicznych, Wałbrzych - miasto prywatne Czettritzów i Hochbergów, Rozwój urbanistyczny Wałbrzycha w XIX i XX w., Górnictwo i koksownictwo wałbrzyskie, Infrastruktura miasta Wałbrzycha, Niemcy w Wałbrzychu w latach 1945-2005, Zarys historii lecznictwa w regionie wałbrzyskim, Wyznania religijne w Wałbrzychu, Zarys historii sportu w Wałbrzychu. Monografia Wałbrzycha została wydana w nakładzie tysiąca sztuk z możliwością jej dodruku. Będzie udostępniana bezpłatnie przez Urząd Miejski w Wałbrzychu.

od 18 latnarkotyki
Wideo

Jaki alkohol wybierają Polacy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na walbrzych.naszemiasto.pl Nasze Miasto