Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego przyznał w 2011 roku 23 stypendia za osiągnięte wyniki sportowe. Starosta, Robert Ławski wręczył też zawodnikom, trenerom i działaczom nagrody za wybitne wyniki sportowe osiągnięte w 2010 roku.- Jesteście mieszkańcami naszego powiatu, z których jesteśmy dumni - mówił podczas uroczystości wręczania wyróżnień, starosta. - Mam nadzieję, że przykład waszych sukcesów posłuży waszym młodszym kolegom i zmotywuje ich do podobnych osiągnięć.
W 2011 roku Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego przyznał 23 stypendia za osiągnięte
wyniki sportowe w 2010 roku oraz nagrody i wyróżnienia za osiągnięcia sportowe w
2010 roku.
1. Nagrodę w kategorii Najlepszy Młody Sportowiec - junior oraz stypendium otrzymali:
1) Natalia Lubowska z Uczniowskiego Ludowego Zapaśniczego Klubu Sportowego "Heros"
Czarny Bór, która zajęła:
V miejsce w Mistrzostwach Europy Kadetek;
I miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży;
I miejsce w Pucharze Polski Kadetek;
I miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Kadetek;
II miejsce w Pucharze Polski Juniorek,
2) Dawid Tejchman z Zapaśniczego Ludowego Klubu Sportowego "Zagłębie Wałbrzych",
który zajął:
I miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (Mistrzostwa Polski Kadetów);
VIII miejsce w Mistrzostwach Europy Kadetów,
3) Bartłomiej Gwałt z Uczniowskiego Klubu Narciarskiego "Melafir" Czarny Bór, który
zajął:
I miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w biegu sprinterskim;
I miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w biegu sztafetowym.
- Nagrodę w kategorii Najlepszy Sportowiec - senior oraz stypendium otrzymał:
1) Rafał Kaczor z Klubu Kaczor Boks Team Wałbrzych, który zajął:
I miejsce w Mistrzostwach Polski w boksie.
- Stypendia sportowe otrzymali:
1) Paulina Majchrowska z Zapaśniczego Ludowego Klubu Sportowego "Zagłębie
Wałbrzych", która zajęła:
II miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (Mistrzostwa Polski Kadetek),
2) Natalia Ochal z Zapaśniczego Ludowego Klubu Sportowego "Zagłębie Wałbrzych",
która zajęła:
III miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek,
3) Laura Robocińska z Zapaśniczego Ludowego Klubu Sportowego "Zagłębie Wałbrzych",
która zajęła:
I miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży - Mistrzostwa Polski Kadetek;
VIII miejsce w Mistrzostwach Europy Kadetek,
4) Agnieszka Rakoczy z Zapaśniczego Ludowego Klubu Sportowego "Zagłębie Wałbrzych",
która zajęła:
I miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek,
5) Julita Omilusik z Uczniowskiego Ludowego Zapaśniczego Klubu Sportowego "Heros"
Czarny Bór, która zajęła:
II miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorek;
II miejsce w Pucharze Polski Seniorek,
6) Renata Omilusik z Uczniowskiego Ludowego Zapaśniczego Klubu Sportowego "Heros"
Czarny Bór, która zajęła:
II miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski;
III miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski,
7) Ilona Omilusik z Uczniowskiego Ludowego Zapaśniczego Klubu Sportowego "Heros"
Czarny Bór, która zajęła:
I miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek;
I miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Juniorek;
III miejsce w Pucharze Polski Seniorek,
8) Patrycja Siwek z Zapaśniczego Ludowego Klubu Sportowego "Zagłębie Wałbrzych",
która zajęła:
I miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (Mistrzostwa Polski Kadetek),
9) Agata Łagoźna z Zapaśniczego Ludowego Klubu Sportowego "Zagłębie Wałbrzych",
która zajęła:
III miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek,
10) Łukasz Charzewski z Zapaśniczego Ludowego Klubu Sportowego "Zagłębie
Wałbrzych", który zajął:
III miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów,
11) Ernest Mickiewicz z Zapaśniczego Ludowego Klubu Sportowego "Zagłębie
Wałbrzych", który zajął:
III miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (Mistrzostwa Polski
Kadetów),
12) Michał Jóskowski z Zapaśniczego Ludowego Klubu Sportowego "Zagłębie Wałbrzych",
który zajął:
III miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów;
III miejsce w Akademickich Mistrzostwach Świata,
13) Amadeusz Walczak z Zapaśniczego Ludowego Klubu Sportowego "Zagłębie Wałbrzych",
który zajął:
I miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży,
14) Jakub Pytka z Ludowego Kolarskiego Klubu Sportowego "Górnik Wałbrzych", który
zajął:
I miejsce w Finale Pucharu Polski;
II miejsce w Mistrzostwach Polski Parami;
II miejsce w Mistrzostwach Polski ze startu wspólnego,
15) Tomasz Mickiewicz z Ludowego Kolarskiego Klubu Sportowego "Górnik Wałbrzych",
który zajął:
I miejsce w Finale Pucharu Polski;
II miejsce w Górskich Mistrzostwach Polski;
II miejsce w Mistrzostwach Polski Parami;
III miejsce w Finale Pucharu Polski - czasówka;
III miejsce w Mistrzostwach Polski,
16) Przemysław Sobies z Uczniowskiego Klubu Narciarskiego "Melafir" Czarny Bór,
który zajął:
I miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży - bieg sztafet;
III miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów;
V miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży - bieg indywidualny;
V miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży - bieg pościgowy,
17) Mateusz Rusnarczyk z Uczniowskiego Klubu Narciarskiego "Melafir" Czarny Bór,
który zajął:
I miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w biegu sztafetowym,
18) Krzysztof Sadłoń z Klubu Kaczor Boks Team Wałbrzych, który zajął:
II miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów,
19) Mariusz Burzyński z Klubu Kaczor Boks Team Wałbrzych, który zajął:
I miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów.
- Nagrody w kategorii : Najlepszy Sportowiec - senior otrzymali:
1)
Robert Kulesza - dyscyplina sportu Kolarstwo, reprezentant
Klubu Kolarstwa Górskiego MTB Wieża Anna Szczawno - Zdrój,
2)
Bartłomiej Kwiatek - dyscyplina sportu Powożenie Zaprzęgami Jednokonnymi,
reprezentant Sudeckiego Ludowego Klubu Sportowego "Książ" Wałbrzych.
- Nagrodę w kategorii: NAJLEPSZY SPORTOWIEC NIEPEŁNOSPRAWNY otrzymał:
1)
Piotr Nowicki - dyscyplina sportu Strzelanie z broni pneumatycznej
i koszykówka, reprezentant Stowarzyszenia "Mogę Wszystko" Mieroszów.
- Nagrody w kategorii : NAJLEPSZY TRENER otrzymali:
1)
Zbigniew Grabowski z Zapaśniczego Ludowego Klubu Sportowego "Zagłębie
Wałbrzych",
2)
Zdzisław Kotas z Uczniowskiego Klubu Narciarskiego "Melafir" Czarny Bór,
3)
Dariusz Piaskowski z Uczniowskiego Ludowego Zapaśniczego Klubu Sportowego
"Heros" Czarny Bór.
- Wyróżnienia w kategorii: Działacz Sportowy otrzymali:
1)
Maria Świetlik
Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Sudety Petanque Boguszów - Gorce",
2)
Jan Szymczak
Zapaśniczy Ludowy Klub Sportowy "Zagłębie Wałbrzych",
3)
Władysław Góra
Ludowy Kolarski Klub Sportowy "Górnik Wałbrzych" .
Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?