Sudety Jelenia Góra - Górnik Wałbrzych 76:81

Artur Szałkowski
W koszykarskich derbach Dolnego Śląska górą był Górnik
W koszykarskich derbach Dolnego Śląska górą był Górnik Dariusz Gdesz
W pierwszej rundzie Pucharu Polski, koszykarze Górnika pokonali na wyjeździe zespół Sudetów. Zwycięzcę wyłoniła dopiero dogrywka.

Początek meczu należał do Górnika, który pierwszą kwartę wygrał 20:14. W drugiej zawodnicy Sudetów wzięli się do odrabiania strat i ta część spotkania należała do jeleniogórzan, którzy wygrali ją 22:19. Po przerwie szalę zwycięstwa na swoją korzyść znów zaczęli przechylać wałbrzyszanie, którzy trzecią kwartę wygrali 18:14. Na tym emocje w meczu się nie skończyły. W czwartej odsłonie zawodnicy Sudetów postawili wszystko na jedną kartę. Ruszyli do odrabiania zaledwie siedmiopunktowej straty i osiągnęli cel, wygrywając ostatnią kwartę 19:12. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była zatem dogrywka, a w niej lepsi okazali się koszykarze Górnika, którzy wygrali ją 12:7 i cały mecz 81:76.

Górnik: Jakóbczyk 16 (3x3), Ustarbowski 15 (1x3), Nitsche 12 (1x3), Sterenga 10, Muszyński 10, Kietliński 5 (1x3), Wróbel 5 (1x3), Pieloch 5 (1x3), Stochmiałek 3, Murzacz 0.