Sudety znowu pokazały swoją wyższość

(PG)
Kolejny raz zwyciężyli siatkarze drugoligowego MKS-u Sudety-Meblomarket Kamienna Góra. Beniaminek pokonał we własnej hali 3:1 drużynę AZS Rafako Racibórz i to zwycięstwo dało mu awans na drugie miejsce w tabeli.

Mecz zaczął się dobrze dla gości. W pierwszym secie objęli oni prowadzenie 4:0 i pomimo że Sudety starały się odrobić stratę, to ostatecznie wygrali tę partię do 22.
Gospodarze skoncentrowali się i drugą część meczu zaczęli już od wysokiego prowadzenia 4:1, a później 10:3. Rafako w końcówce tego seta zdołało co prawda zbliżyć się do nich na dwa punkty (20:18), ale ostatecznie to
kamiennogórzanie wygrali 25:20.
Było 1:1 w setach i oba zespoły chciały wyjść na prowadzenie. W trzeciej partii rozgorzała twarda, zacięta walka. Początkowo był remis 5:5 i 9:9. Następnie goście wygrywali 14:10. Kiedy Rafako prowadziło 22:20, na boisko za Bartosza Jerzyka wszedł Dariusz Jakobschy. Dzięki podwyższeniu bloku, Sudety odrobiły stratę i doprowadziły do remisu 24:24. W emocjonującej końcówce seta, gospodarze byli lepsi i wygrali 30:28.
W czwartej partii znowu początkowo gra była wyrównana, ale i tym razem kamiennogórzanie objęli prowadzenie w końcówce. Kiedy było 23:20 dla gospodarzy, nerwowo reagujący gracze Rafako zobaczyli od sędziego żółtą kartkę i tym samym stracili kolejny punkt. Ostatecznie Sudety-Meblomarket wygrały 26:22.