Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Sukces szpitala im. Sokołowskiego w Wałbrzychu. Badanie kliniczne z finansowaniem w wysokości ponad 29 mln zł!

Paweł Gołębiowski
Specjalistyczny Szpital im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu znalazł się w elitarnym gronie laureatów konkursu na niekomercyjne badania kliniczne lub eksperymenty badawcze – badania head to head organizowanym przez Agencję Badań Medycznych.
Specjalistyczny Szpital im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu znalazł się w elitarnym gronie laureatów konkursu na niekomercyjne badania kliniczne lub eksperymenty badawcze – badania head to head organizowanym przez Agencję Badań Medycznych. Dariusz Gdesz
W Specjalistycznym Szpitalu im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu mają kolejny powód do dumy. Szpital znalazł się w elitarnym gronie laureatów konkursu na niekomercyjne badania kliniczne lub eksperymenty badawcze – badania head to head.

W Specjalistycznym Szpitalu im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu mają kolejny powód do dumy. Szpital znalazł się w elitarnym gronie laureatów konkursu na niekomercyjne badania kliniczne lub eksperymenty badawcze – badania head to head. Konkurs zorganizowała Agencja Badań Medycznych.
Wzięło w nim udział 49 ośrodków naukowo-badawczych, uczelni medycznych i szpitali z całego kraju. Wałbrzyski projekt, czyli badanie AVO-CLL: Wieloośrodkowe, randomizowane, otwarte badanie fazy 3, porównujące skuteczność i bezpieczeństwo akalabrutinibu w skojarzeniu z obinutuzumabem w porównaniu do wenetoklaksu w skojarzeniu z obinutuzumabem w leczeniu I linii nowo rozpoznanej przewlekłej białaczki limfocytowe, uzyskał finansowanie w kwocie 29 105 650,20 zł.

W szpitalu powstaje Onkologiczne Centrum Wsparcia Badań Klinicznych

- Jest to innowacyjny projekt mający na celu wypracowanie nowych standardów skutecznego i bezpiecznego leczenia chorych na przewlekłą białaczkę limfocytową z zastosowaniem nowoczesnych technologii ukierunkowanych molekularnie. Jesteśmy bardzo dumni, że udało nam się uzyskać to dofinansowanie, bo to niebagatelna kwota ponad 29 mln zł. Tym bardziej że nie jesteśmy dużym ośrodkiem – tłumaczy prof. Aleksandra Butrym.

Ośrodek nie jest duży, ale prężny. W wałbrzyskim szpitalu m.in. tworzone jest Onkologiczne Centrum Wsparcia Badań Klinicznych. I to właśnie zespół - Mateusz Cichoń i Joanna Leszczak kierowany przez prof. dr hab. n. med. Aleksandrę Butrym w ramach działań OCWBK opracował projekt złożony w konkursie.
A głównym celem projektów konkursowych było dostarczenie danych naukowych na temat najskuteczniejszych leków i procedur medycznych dostępnych dla pacjentów, a także opracowanie nowych standardów leczenia, diagnostyki, rehabilitacji lub profilaktyki w ramach prowadzonych niekomercyjnych badan klinicznych.

- Możliwość prowadzenia tego badania stanowi olbrzymią szansę i wyróżnienie dla szpitala, a także pokazuje, że jesteśmy w grupie prężnie rozwijających się ośrodków badawczych na mapie Polski. Pomimo tego, że szpital w Wałbrzychu nie jest szpitalem akademickim to współpracuje z Polską Siecią Badań Klinicznych i odnosi sukcesy, którymi mogą pochwalić się tylko ośrodki na wysokim poziomie. Chcemy w dalszym ciągu rozwijać wałbrzyski szpital. Serdecznie gratuluję pani prof. Aleksandrze Butrym oraz całemu zespołowi tego osiągnięcia – mówi Marcin Krzyżanowski wicemarszałek województwa dolnośląskiego.

Specjalistyczny Szpital im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu znalazł się w elitarnym gronie laureatów konkursu na niekomercyjne badania kliniczne lub eksperymenty badawcze – badania head to head organizowanym przez Agencję Badań Medycznych. Dariusz Gdesz

W wałbrzyskim szpitalu opieka onkologiczna na wysokim poziomie

Zarząd Województwa Dolnośląskiego od samego początku aktywnie wspierał utworzenie w wałbrzyskim szpitalu Onkologicznego Centrum Wsparcia Badań Klinicznych. Chodziło o stworzenie warunków do rozwoju komplementarnej i skutecznej opieki onkologicznej dla pacjentów z całego regionu. Była to trafiona odpowiedź na szybko rosnące zapotrzebowanie na świadczenia zdrowotne z tego zakresu. W planie jest jeszcze m.in. stworzenie w szpitalu im Sokołowskiego niezbędnego zaplecza dla stosowania tam wysoko specjalistycznych procedur medycznych w leczeniu chorób nowotworowych. Wybudowany ma być nowy pawilon Oddziału Hematologicznego
Odniesiony sukces jest nie tylko impulsem do rozwoju badań klinicznych, ale przede wszystkim szansą i kamieniem milowym na polu zastosowania nowoczesnych technologii w onkologii. To także możliwość pełnego wykorzystania potencjału szpitala, na który składa się wysoko wykwalifikowana kadra naukowo-medyczna oraz specjalistyczny sprzęt i wyposażenie medyczne. 

- Działania te, są niezwykle istotne z punktu widzenia osób dotkniętych chorobami nowotworowymi dając im niekiedy ostateczną szansę na podjęcie skutecznego leczenia. Dbamy o dobro naszych pacjentów i dążymy wszelkimi dostępnymi sposobami do zapewnienia im jak najlepszej opieki medycznej – mówi Mariusz Misiuna dyrektor Specjalistycznego Szpitala im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu.

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na walbrzych.naszemiasto.pl Nasze Miasto