Sukcesy Chełmca Wałbrzych w 2010 roku (ZDJĘCIA)

AS
Pan Paweł z Wałbrzyskiego Stowarzyszenia Motocyklowego CHEŁMIEC podsumował osiągnięcia swoich zawodników w ubiegłym roku.

W debiutanckim sezonie 2010, dwóch zawodników dziecięcej drużyny żużlowej „Rycerzyki” wywalczyło tytuł Mistrza i V-ce Mistrza Polski o Puchar Przewodniczącego Głównej Komisji Sportu Żużlowego w kategorii 50 cm3 dla 5-9 latków.

Mimo, że był to pierwszy sezon wałbrzyskiej drużyny w pełnym cyklu rozgrywek, okazał się on w pełni udany. Kuba Isański, 7-latek z Wałbrzycha, uczeń pierwszej klasy Szkoły Podstawowej nr 15 w Wałbrzychu, po rozegraniu 6 turniejów punktowanych na torach mini żużlowych w Gorzowie, Częstochowie, Rybniku i Stanowicach zdobył najwięcej punktów i został najlepszym mini żużlowcem w kategorii 50 cm3 w kraju.

Natomiast jego kolega z drużyny Kuba Piątek, 7-latek ze Strzegomia, uczeń pierwszej klasy Szkoły Podstawowej nr 2 w Strzegomiu został II najlepszym mini żużlowcem w tej samej kategorii. Na uwagę zasługuje fakt, że chłopcy po raz pierwszy rywalizowali w tego typu meczach i musieli zmierzyć się z dużo bardziej doświadczonymi zawodnikami z innych klubów żużlowych.

Bardzo mocnymi rywalami okazali się mali zawodnicy z Gorzowa, którzy do samego końca walczyli o najwyższe laury. Walka była tak wyrównana, że dopiero ostatni turniej rozegrany na torze w Rybniku zadecydował o tym, że tytuły zdobyli zawodnicy wałbrzyskich „Rycerzyków”.

Należy tutaj przede wszystkim docenić talent i potencjał jaki drzemie w chłopcach. Z powodu braku własnego toru treningowego, mali zawodnicy odbywali dużo mniej
treningów niż ich rówieśnicy z innych klubów. Ponadto treningi odbywały się na bieżni lekkoatletycznej, co ze względu na jej niewielką szerokość, dodatkowo utrudniało przeprowadzenie profesjonalnych szkoleń i zajęć. Jednak mimo tych problemów, chłopcy potrafili nawiązać równorzędną walkę, na koniec zdobywając najwyższe miejsca w klasyfikacji generalnej.

Również w kategorii 125 cm3 dla 9-14 latków mamy powody do dumy. Kamil Śmieszniak, 9-latek z Wrocławia, podczas swoich pierwszych zawodów w życiu stanął na podium i zdobył III miejsce podczas meczu na torze w Stanowicach przegrywając tylko z 14-letnimi reprezentantami Wybrzeża LOTOS Gdańsk. Jest to bardzo utalentowany chłopiec, który mimo młodego wieku, zostawił z tyłu wielu starszych i bardziej doświadczonych zawodników z klubów z Gorzowa, Rybnika, Częstochowy.

Kolejnym powodem do zadowolenia jest postawa naszego „rodzynka” w rozgrywkach żużlowych, jedynej dziewczyny z licencją w polskim żużlu, 12-letniej Emilii
Isańskiej, uczennicy Szkoły Muzycznej w Wałbrzychu. W sezonie 2010 Emilka została wypożyczona do Częstochowskiego klubu, z którym z powodzeniem startowała w Drużynowych Mistrzostwach Polski w klasie 125 cm3.

Przed nami sezon 2011 i nowe wyzwania. Przede wszystkim zwiększyła się liczba adeptów i w tej chwili w zajęciach wałbrzyskiej szkółki żużlowej udział bierze 11
zawodników w wieku 5 – 13 lat z Wałbrzycha, okolic i takich miejscowości jak: Świdnica, Strzegom, Kamienna Gora, Bolesławiec, Wrocław, Kudowa Zdrój, Opole.
To tylko świadczy o dużym zainteresowaniu w rejonie tą dyscypliną i w tej chwili priorytetem klubu jest budowa toru treningowego przy ul. Wrocławskiej, co umożliwi
uprawianie tego sportu większej liczbie chętnych chłopców i dziewczyn.

Korzystając z okazji dziękujemy naszym sponsorom, którzy w sezonie 2010 wspierali naszych zawodników, drużynę i nasz klub, bez których osiągniecie tak dobrych wyników nie było by możliwe.

FLESZ: Nowe dyscypliny na igrzyskach w Tokio