18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Superfirma: Holka Wintoniak - pomogą wyeksponować atuty

Elżbieta Węgrzyn
Dziewczyny w akcji
Dziewczyny w akcji Archiwum firmy
Siostry Ewa Róża Wintoniak i Karolina Holka są stylistkami z Wałbrzycha i Szczawna Zdroju. Prowadzą razem firmę i przekonują, że stylista potrzebny jest nie tylko gwiazdom filmowym. To prawdziwa superfirma.

Superfirma: Holka Wintoniak o sobie

– Modą zainteresowała nas prababcia, która była elegancką kobietą, miała swój styl i zawsze starannie dobierała stroje i fryzury. Miała też gustowne dodatki, w postaci biżuterii, kwiatów, torebek, czy kapeluszy – wspomina Karolina Holka. Wszystkie prawnuczki uwielbiały oglądać szkatułkę ze skarbami prababci, a elegancka krewna była dla nich wzorem. Dlatego małe Karolina i Ewa nawet szykując się do przedszkola dopasowywały garderobę z uwagą.
Pasja z dzieciństwa zainspirowała wybór wykształcenia. – Po liceum wybrałam wrocławskie studium wizażu, a następnie na studia z projektowania odzieży w Poznaniu. Uczestniczyłam też w kilku specjalistycznych kursach, m.in. w Warszawie u Beaty Małachowskiej. To tam nauczyłam się analizy kolorystycznej, czyli optymalnego doboru kolorów dla konkretnych osób – wylicza pani Ewa. Razem z panią Karoliną uczestniczyły też w kursie Moniki Jaruzelskiej i magazynu Elle podczas niego miały okazję podpatrzeć pracę czołowych polskich projektantów mody. Pani Karolina skończyła studia artystyczne i poznała współczesne sztuki wizualizacji we Wrocławiu, a także public relation, nieodłącznie związane z kreowaniem wizerunku.

Superfirma: Holka Wintoniak początki działalności

Siostry już w domu rodzinnym doradzały pozostałej trójce rodzeństwa, jak się ubrać i jakie dodatki kupować, a po zakończeniu edukacji zdecydowały się na założenie własnej firmy i traktowanie mody oraz doradztwa stylistycznego jako zawodu. – Początkowo doboru kolorów nie traktowałam poważnie, ale jak zaczęłam go stosować, moi znajomi dostrzegli w moim wyglądzie zmianę – opowiada pani Karolina.
Firma Holka Wintoniak powstała w październiku 2012 roku. – Nazwałyśmy ją od naszych nazwisk. Byłyśmy zgodne, że to lepszy pomysł niż wymyślane nazwy – wyjaśnia pani Ewa. Siostry mają w Szczawnie-Zdroju niewielki salon firmowy, mieszczący się w mieszkaniu jednej z nich, ale większość ich zleceń to usługi mobilne: warsztaty dla grup odbywają się w wynajętych salach, lub w zaprzyjaźnionych firmach, m.in. w wałbrzyskiej Brafitterii, zakupy z klientem wymagają odwiedzania sklepów, a analizę kolorystyczną i figury mogą wykonywać u klienta. – Podczas porad dla osób indywidualnych ważna jest kameralna atmosfera, a także przymierzanie ubrań i przeglądanie zawartości szafy zleceniodawcy. Trudno wymagać, by klientki przywiozły do nas wszystkie swoje ubrania – mówią z uśmiechem przedsiębiorcze wałbrzyszanki. Nie ukrywają jednak, że marzą o tym, by w przyszłości otworzyć reprezentacyjny salon firmowy.

Superfirma: Holka Wintoniak proponują paniom

Siostry z racji swojego wykształcenia i upodobań uzupełniają się w firmie. Pani Ewa specjalizuje się w sprawach artystycznych, czyli analizie kolorystycznej i analizie sylwetki, projektuje też ubrania na specjalne okazje i pomaga klientkom w zakupach, a pani Karolina podpowiada jak przez strój i dodatki budować wizerunek. Ona też odpowiada za firmowe sprawy administracyjne, a także przygotowuje materiały promocyjne. Młoda spółka ma też swoją stronę internetową oraz profile w mediach społecznościowych.
Oferta firmy kierowana jest do osób indywidualnych, a zwłaszcza dobór kolorów, fasonów do sylwetki, stylizacje okazjonalne, przeglądy szafy, dobór garderoby dla mam i maluszków, nauka makijażu, a także dla firm, tu zaś szczególnie kreowanie wizerunku biznesowego „dress code” i stylizacje na ważne spotkania. Do wszystkich kierowane są usługi szkoleniowe, projektowanie ubrań oraz zakupy ze stylistką, albo zakupy na życzenie bez obecności klienta.

Superfirma: Holka Wintoniak prowadzą analizę kolorystyczną

Pani Ewa zaczyna pracę z klientem od analizy kolorystycznej. Trwa ona ok. 2 – 3 godzin, musi być wykonywana w świetle dziennym. – Każdy rodzi się z indywidualnymi pigmentami ciepłymi lub zimnymi, to one warunkują typ urody. Do tych pigmentów powinny być dopasowywane kolory ubioru, kosmetyków i do nich można optymalnie dobrać kolor włosów – tłumaczy stylistka. Po ustaleniu typu urody panie za pomocą ok. 80 chust w różnych barwach i odcieniach uczą klienta rozpoznawania kolorów, w których będzie wyglądać korzystnie oraz łączenia tych kolorów z innymi barwami. Po takim instruktażu nie straszne wam będą żadne zakupy! – Wszystkie kolory są dla nas dobre, ale ważna jest selekcja odcieni. Przy odpowiednim doborze kolorów wyglądamy zdrowiej i piękniej – dodaje Wintoniak. Panie zaręczają, że fachowy wybór barw ubrań i kosmetyków wydobywa wewnętrzne piękno każdego z nas, przez szczególną ekspozycję oczu. Oczy zaś są najważniejsze w kontaktach interpersonalnych na płaszczyźnie prywatnej i zawodowej. Po analizie kolorystycznej przestajemy mieć wątpliwości w sklepach, nie tracimy pieniędzy na niepasujące rzeczy i poprawia się nam samopoczucie.
Pani Karolina radzi zaś jak dobierać kolory i fakturę strojów na wyjątkowe spotkania, który bardziej budzi zaufanie, a który pomoże nam w czasie przemówienia lub negocjacji. – Warto wiedzieć, jak wykorzystywać kolory, aby wpływać na nasze postrzeganie przez innych – mówi specjalistka. Panie namawiają swoich klientów do skompletowania zgodnie z indywidualnymi predyspozycjami kolorystycznymi swojej „setki”, czyli bazy strojów, które wystarczą na wszystkie okazje.
Po wyborze bazy kolorów stylistki radzą, jakie fasony ubrań są najlepsze dla danej sylwetki, jak wyeksponować swoje atuty i jak ukryć mankamenty. – Dokonujemy pomiaru sylwetki, sprawdzamy proporcje i do wyników pomiaru przystosowujemy rady stylistyczne. Niby znamy te prawidła, ale zwykle się do nich nie stosujemy. Dopiero po analizie zaczynamy rozumieć, jak są ważne – tłumaczą. Wałbrzyszanki podczas spotkań zakładają różne ubrania i pokazują paniom wpływ kroju na sylwetkę.
Stylistki podczas szkoleń tłumaczą też, na czym polega dress code poszczególnych branż, a także jak ubrać się na ważne spotkania od rozmów kwalifikacyjnych po spotkanie firmowe, czy wyjście do teatru. Na specjalne okazje można też u nich zamówić zaprojektowany strój. Pani Ewa dobiera jego kolor, fason i dodatki stosownie do okazji. Są też klienci, którym wystarczy pomoc w zakupach, wtedy stylistki wybierają się z nimi na do sklepów i sugerują, w czym będą najlepiej wyglądać. To skraca czas zakupów do minimum, a przy tym można być pewnym ich pozytywnego efektu.

Superfirma: Holka Wintoniak o garderobie idealnej

Nie trzeba mieć szerokiej garderoby by być ubranym modnie i stylowo. Panie Ewa i Karolina podpowiadają, jak dzięki szczegółom i dodatkom stworzyć własny styl. – Cechą charakterystyczną może być fryzura, kolorowe oprawki, biżuteria, a w przypadku pracowników korporacji spinki do mankietów lub ciekawe fasony torebek – dodaje pani Karolina.

Wałbrzyszanki cenią zwłaszcza stroje i dodatki wykonane przez polskich producentów. Włączają się w lokalne akcje, m.in. Biznesu na Obcasach, zapraszają na cykliczne warsztaty figury w wałbrzyskiej Bafitterii, współpracują z Ladies Night, Kobiecankami i świdnickimi sensami Kina na Szpilkach, biorą też udział we Wrocław Fashion Meeting.
Panie pracują z klientami na całym Dolnym Śląsku, chcą się rozwijać i brać udział również w projektach edukacyjnych, np. pani Karolina uczestniczyła w spotkaniach w szkole rodzenia, gdzie podpowiadała mamom, jak dobierać garderobę, by ubierać się w okresie ciąży i karmienia wygodnie, a jednocześnie nie wydać na ubrania majątku.
Panie Ewa i Karolina chcą przekonać mieszkańców naszego regionu, że stylista może być przydatny każdemu, a nie tylko gwiazdom filmowym. Wałbrzyszanki spotykają się też z młodymi ludźmi w szkołach i opowiadają o rozwoju mody, a także o kulturze ubioru na co dzień i od święta. Przedsiębiorcze stylistki piszą też artykuły do czasopism i branżowych portali.
– Ubieramy się dla siebie i doskonale wyglądamy w tym, w czym się dobrze czujemy. Moda w naszej interpretacji, to nie propozycje ubrań z wystaw sklepowych i żurnali, ale to styl ubierania się przystosowany do osoby, jej życia, pracy i indywidualnych upodobań – dodają.

Gdzie znajdziesz tę superfirmę?

Holka Wintoniak
Kontakt Karolina Holka + 48 607 471 015;
Ewa Róża Wintoniak + 48 794 702 397
Strona: www.holkawintoniak.pl

Inne superfirmy:

Petra Consulting, Firma szkoleniowa Erudion, Sztukator, Zegarmistrz z Wałbrzycha, Zespół Tango z Wałbrzycha, Kobiecanki, Aleksandra Szczygielska dietetyk, Detime - moda ślubna i organizacja imprez, Autoryzowany Salon Skinoligiczno Kosmetyczny Dr Baumann Polska, Torty po twojemu, ChicDog, Łomnicka Chata, Akademia Przedszkolaka, Prof - It centrum komputerowe w Boguszowie-Gorcach, Biuro Alfa, Estera Grabarczyk, Łowisko Pstrąga Złota Woda, Rowery Piotrowskich, Szkoła Tańca Codrex, Delikatesy Bravo, Holiday Pro Art, Global Auto - zimowanie motorów, Przedszkole Językowe Michałek, Hotel Pałac Struga, Firma transportowa Midas, Salon fryzjerski Arletta Telega, Marzena Lipińska - taksówkarz z Wałbrzycha, Skruszakowo, Świat Przypraw, Stacja Paliw LOTOS, Hotel i Restauracja Maria, Tostolandia, Art Cafe Pod Pretekstem, Prestige Designers w Świdnicy, Piwiarnia Warka, Kręgielnia Canis Majoris i salon Allur, Przedszkole Universus, m23studio - studio nagrań Bartosza Miszczyka, Psie pogotowie Tomasza Zielińskiego, Szafran - wałbrzyski sklep z przyprawami, Kawiarnia galeria Ogród Sztuki w Szczawnie Zdroju, Szkoła Jazdy Prolog, Foto-Lux, Czekoladziarnia Mount Blanc , Centrum Nauki Języków Obcych WW w Wałbrzychu , Koszulki T-Best Michalak, Koksownia Victoria, Rybki które leczą, Przedszkole Smerfowa Wioska, Sklep Świat Koralików, Projektowanie ogrodów , Sklep Elmirka, Frąckowiak - piekarnia, Pan Marek to człowiek orkiestra, Camela, Urlop z firmą Zbuta, Pologród, Polecają ich czescy sąsiedzi, Dekadencja - projektowanie ogrodów, Cztery kąty zmienią życie, Pensjonat - Willa Kwiaty Polskie, Salon Nissana - Mazur, Przyjezdni Dolnoślązacy ratują pałac w Strudze, Salon fryzjerski, Wałbrzyski zegarmistrz, Salon Fryzjerski u Rudej , Świerczyńscy to znana marka, Jak powstają muffiny, Potrafi wyczarować prawdziwe cuda, Firma Gont, Salon Jacqueline , Najlepszy salon fryzjerski w kraju, Toyota Nowakowski, Sala weselna i warsztaty Papamichalisów, Piekarnia pana Baranowskiego , Park Smaków , Elektronika bez tajemnic, Biuro Sophia Bryza, Wymarzony salon kosmetyczny, Piekarnia Pasol-Paco, Kalendarz Fasolki, Nasze drzwi zatrzymają każdych włamywaczy, Bar Tost w Wałbrzychu, Wymarzona łazienka, Ekologiczne pieluchy, Brafitteria - świat dopasowanego stanika, Biuro Obrotu Nieruchomościami, Doradztwo Katarzyny Budzis, Galeria Owocowo-Warzywna, Bar Magiel, Cafe Turek, Wałbrzyska Palarnia Kawy Caffe Polit, Sklepy alejazz.pl, Sklep Confex-Plus, Firma Agas, Sklep Odzież i Bielizna, Galanteria skórzana, Szczawieńska rodzinna kwiaciarnia

Tekst ukazał się w Panoramie Wałbrzyskiej z 30 lipca 2013

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Strefa Biznesu - Sytuacja na rynku pracy w 2023 roku

Wróć na walbrzych.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie