Świetny mecz Górnika Trans.eu. Wałbrzyszanie zdemolowali WKK Wrocław!

Koszykarze I-ligowego Górnika Trans.eu Wałbrzych wygrali we własnej hali 82:51 z WKK Wrocław. Wysokie zwycięstwo może być pewnym zaskoczeniem, bo WKK to drużyna, która plasuje się wyżej w tabeli od ekipy trenera Marcina Radomskiego. Przed tym mecze WKK zajmowało 6. miejsce w stawce z dorobkiem 29 punktów (11 zwycięstw i 7 porażek). Górnik Trans.eu miał na koncie 26. punktów (8 wygranych i 10 porażek), a do tego w pierwszej rundzie sezonu przegrał z WKK we Wrocławiu 60:75.
Wałbrzyszanie mieli też za sobą serię porażek. Co prawda w dwóch ostatnich meczach grali bez Piotra Niedźwiedzkiego (zawieszony), ale i tak pojedynek z WKK zapowiadał się na trudny.
Tymczasem był to mecz bez historii. Górnik Trans.eu dominował od pierwszych minut spotkania. Wrócił Niedźwiedzki i być może przy jego wsparciu inni zawodnicy poczuli się pewniej. Po dwóch kwartach gospodarze prowadzili już 47:22. Po trzeciej odsłonie bezradne WKK przegrywało 34:69.
Wiadomo było kto zwycięży. Kwestią były tylko rozmiary wygranej. Ostatecznie zakończyło się na różnicy 31 pkt.

Górnik Trans.eu Wałbrzych - WKK Wrocław 82:51 (26:13, 21:9, 22:12, 13:17)
Górnik Trans.eu: Niedźwiedzki 20, Kruszczyński 20, Ratajczak 12, Wróbel 11, Małecki 9, Glapiński 3, Spała 3, Durski 2, Der 2, Kłyż 0, Krzywdziński 0, Makarczuk 0.