Szaczawno-Zdrój: Slavik wygrał zawody Pucharu Świata w four crossie (ZDJĘCIA)

Paweł Gołębiowski ;Fot. Dariusz Gdesz
W uzdrowisku rozegrano zawody Pucharu Świata w four crossie

Czeski kolarz, Tomas Slavik wygrał zawody four crossowców Festina Night Race o Puchar Burmistrza Szczawna-Zdroju. Impreza z cyklu Pucharu Świata zgromadziła w uzdrowisku wiele znakomitości. Wśród 74 zawodników i 8 zawodniczek byli medaliści imprez najwyższej światowej rangi, z mistrzami świata włącznie. Tomasz Slavik zdobył taki mistrzowski tytuł w 2010 roku. W ubiegłym roku był numerem 1 w rankingu UCI. Tym razem w nocnych zawodach na torze na Słonecznej Polanie też nie miał sobie równych. W finałowym wyścigu prowadził od startu do mety. Drugi był jego rodak, Michal Prokop, który tuż przed metą wyprzedził Scotta Beaumonta z Wielkiej Brytanii. Czwarty na mecie zameldował się Quentin Derbier z Francji. Najwyższą lokatę z Polaków zajął Piotr Pradowski z KKG MTB „Wieża Anna” Szczawno-Zdrój, który był 13. Paradowski wygrał wyścig eliminacyjny w walce o ćwierćfinał. W kolejnym przejeździe jednak odpadł. Do półfinałów zakwalifikowali się już sami obcokrajowcy. Rywalizację pań w Szczawnie-Zdroju wygrała Brytyjka Katy Curd.