Szczawno-Zdrój: Wysoka forma Karola Dusia

Młodzik MKS - u Szczawno-Zdrój wygrywa z rywalami krajowymi i zagranicznymi.

Świetnie spisuje się ostatnio Karol Duś, najlepszy młodzik tenisowej sekcji MKS – u Szczawno-Zdrój. Duś, który w swojej kategorii wiekowej jest obecnie klasyfikowany na siódmym miejscy w kraju, wygrał w Krakowie zawody Super Serii, zwyciężył w turnieju OTK kadetów w Łodzi i odnosił sukcesy w rywalizacji międzynarodowej. W Krakowie w półfinale turnieju do lat 14, Karol Duś pokonał Huberta Hurkacza, a w finale zwyciężył 7:6, 6:1 z aktualnym numerem 2 w Polsce, Oskarem Michałkiem. Debel Paweł Kozica/Karol Duś doszedł pod Wawelem do finału gry podwójnej, gdzie uległ parze Michałek/Bukowiec 2:6, 4:6. Podwójną wygraną tenisisty ze Szczawna-Zdroju zakończył się natomiast turniej OTK 2 kadetów w Łodzi. Karol Duś triumfował tam w grze deblowej, występując w parze z Pawłem Kozicą, a w singlu zwyciężył pokonując w finale 6:1, 6:2 Dawida Baranowskiego. Duś zaprezentował się też ostatnio bardzo dobrze w międzynarodowych turniejach młodzików. Dużym jego sukcesem było na przykład zakwalifikowanie się do półfinału TE Szczecin Cup. W singlu nasz zawodnik pokonał po drodze wyżej rozstawionych: Kevina Kralja (Niemcy) 6:1, 6:0, Daniela Pashayana z Rosji 6:2, 6:2 oraz w ćwierćfinale Ondreja Krsteva (Czechy) 6:4, 6:1. W półfinale po zaciętym meczu Duś przegrał z Jankiem Zielińskim 4:6, 7:6, 2:6.