Szczawno-Zdrój: Zbigniew Czech i Piotr Obuchowicz triumfowali w Memoriale Jerzego Jasińskiego

W turnieju rozgrywanym na kortach w Szczawnie-Zdroju wystartowało 35 tenisistów z całej Polski.

Wielkim zainteresowaniem cieszył się w tym roku amatorski turniej - Memoriał Jerzego Jasińskiego rozgrywany w Szczawnie-Zdroju pod egidą ATP (Amatorski Tenis Polski). Do zawodów zgłosiło się 35 osób z całej Polski, a rywalizowano w dwóch kategoriach: OPEN i +40. W tej drugiej zwyciężył Zbigniew Czech z Dzierżoniowa, który w finale pokonał Krzysztofa Bujaka, na co dzień grającego w szczawieńskiej lidze amatorskiej . Trzecie pozycje zajęli bracia Wojciech i Piotr Kierepka. W kategorii OPEN triumfował Piotr Obuchowicz, który w finale pokonał 6/2 5/7 10/7 Piotra Gładyszaka (trener MKS Szczawno-Zdrój). Z tym ostatnim dopiero w półfinale przegrał 2/6 6/4 10/7 Janusz Kuriata, młodzik ze szczawieńskiego klubu. Ten 14-latek sprawił sporą niespodziankę pokonując już w pierwszej rundzie Artura Wąsa, który w ogólnopolskiej rywalizacji seniorów zajmuje 30 pozycję i jest aktualnym wicemistrzem Dolnego Sląska seniorów. W ćwierćfinale Janusz pokonał Michała Kozłowskiego, który w całym turnieju był rozstawiony z numerem 1.