Szczypiornistki z Kaszub wygrywają w stolicy

Maciej Wajer
Drużyna KS Kościerzyna pokonała w ligowym meczu ekipę AZS Uniwersytet Warszawski. Zwycięstwo kościerzynianek było zdecydowane.

Ligowe starcie obu zespołów było rozgrywane w Warszawie. Do stolicy nie mógł pojechać trener kościerskich szczypiornistek – Dariusz Męczykowski, który w poprzednim meczu z MTS Kwidzyn został ukarany niebieską kartką, w efekcie czego został wykluczony ze spotkania z warszawską drużyną.

Piłkarki ręczne z Kościerzyny, mimo absencji swojego szkoleniowca bardzo dobrze zaprezentowały się w meczu z akademiczkami z Warszawy. Kościerska ekipa dominowała od pierwszym minut tego spotkania. Żelazna dyscyplina w defensywie, a także skuteczna gra w ofensywie przyniosła efekt w postaci zbudowania dość dużej przewagi w pierwszej części spotkania. Po pół godzinie gry, zespół z Kościerzyny prowadził różnicą ośmiu bramek (21:13).

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Nadal w natarciu były kościerzynianki, które z minuty na minutę powiększały swój dorobek z pierwszej części zawodów. Gospodynie były tylko tłem dla świetnie funkcjonującej z Kaszub. Na parkiecie, w drużynie z Kościerzyny, szalały przede wszystkim Natalia Fesdorf oraz Joanna Gędłek, które były mocno wspierane przez Paulinę Kucharską oraz Darię Somionkę. Nic więc dziwnego, że na kilka minut przed końcową syreną kościerski zespół prowadził różnicą 18 bramek (19:37). Ostatecznie, mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem ekipy z Kaszub, która pokonała rywalki 46:23.

Najwięcej bramek dla KS Kościerzyna zdobyły Natalia Fesdorf oraz Joanna Gędłek. Pierwsza z wymienionych zawodniczek zakończyła mecz z dorobkiem 13 bramek, natomiast druga zdobyła dla swojej drużyny 8 bramek.

W zespole z Warszawy najlepiej punktowała Nina Skierska. Zawodniczka ta w meczu przeciwko kościerskiemu zespołowi zaliczyła 8 trafień.

Obie drużyny będą miały okazję powiększyć swój dorobek punktowy już w najbliższy weekend. Zespół KS Kościerzyna w najbliższą sobotę, 1 lutego rozegra mecz na wyjeździe, w którym rywalem będzie drużyna WKPR Wesoła Warszawa. Natomiast AZS Uniwersytet Warszawski, także w sobotę, zmierzy się przed własną publicznością z SMS ZPRP Płock.