Szkoła Pionierów PFR to nowatorskie podejście do zarządzania. Sprawdź, kto wspiera rozwój technologii w Polsce.

Materiał partnera zewnętrznego
Rozpoczęła się rekrutacja do drugiej już edycji Szkoły Pionierów PFR. Dzięki niej młodzi, utalentowani ludzie z pomysłami na innowacyjne rozwiązania technologiczne będą mieli szansę uczyć się kompetencji biznesowych od praktykujących ekspertów.

Szkoła Pionierów PFR to zupełnie innowacyjne podejście do mentoringu biznesowego. Polski Fundusz Rozwoju kieruje swój projekt do ludzi, najbardziej tego potrzebujących, czyli tych, którzy całkiem niedawno zaczęli budowanie swojej kariery zawodowej. Nie posiadają oni wystarczającego doświadczenia na wysokich stanowiskach i kontaktów, które mogłyby ułatwić zdobycie finansowania budowanych projektów.

To nie znaczy, że Szkoła Pionierów PFR rekrutuje laików. To zazwyczaj osoby bardzo dynamicznie rozwijające swoje kompetencje, jednak główny nacisk zwykle kładzie się na wiedzę merytoryczną. Bardzo mało jest instytucji, które działają na rzecz wyposażenia umysłów technicznych w praktyczną wiedzę o kompetencjach biznesowych. Szkoła Pionierów PFR stawia na różnorodność uczestników, organizatorzy zwracają uwagę na obszar zainteresowań:

 • biznesowy
 • techniczny,
 • kreatywny.

Szkoła Pionierów PFR uczy wiedzy praktycznej

Praktyka. To słowo klucz Szkoły Pionierów PFR. Już od pierwszej edycji utrzymywano wszelkie pomysły w duchu pracy warsztatowej, a każdy z uczestników mógł odnieść poszczególne elementy szkolenia do własnego projektu. Najlepszym dowodem były, dopracowane podczas zajęć, projekty uczestników prezentowane na koniec pierwszej edycji przed potencjalnymi inwestorami.

Jak Polski Fundusz Rozwoju wspiera polskie start-upy?

Polski Fundusz Rozwoju to instytucja rozwoju, w której budowanie ekosystemu innowacji jest jednym z wielu działań na rzecz polskiej gospodarki. Programy na rzecz rozwoju innowacji powstały po to, aby ułatwić osobom tworzącym start-upy pozyskiwanie środków na finansowanie swojej działalności, ale przede wszystkim, aby dostarczyć im wiedzy biznesowej, która pozwoli młodym przedsiębiorcom wykorzystywać te środki efektywnie.

Właśnie tego całego Smart Money najlepiej uczyć się od doświadczonych praktyków. Programy edukacyjne tworzone przez Polski Fundusz Rozwoju angażują właśnie dlatego ekspertów i ludzi biznesu, którzy mają na swoich kontach konkretne sukcesy.

Specjalna spółka Polskiego Funduszu Rozwoju — PFR Ventures zarządza środkami funduszy, które mają do zainwestowania w innowacyjne przedsięwzięcia ponad 3 mld złotych. To właśnie przed nimi uczestnicy Szkoły Pionierów PFR zaprezentują swoje pomysły/projekty na koniec szkolenia. Jest to ogromna szansa na zwrócenie na siebie uwagi i pozyskania inwestora dla swojego przedsięwzięcia.

Eksperci, którzy wspierają Polski Fundusz Rozwoju

Polski Fundusz Rozwoju wspiera 8-osobowa Rada Programowa. To osoby, które będą prowadzić warsztaty z dziedzin:

 • marketing,
 • rozwoju osobistego,
 • krytycznego myślenia,
 • data science w biznesie,
 • miast przyszłości,

Polski Fundusz Rozwoju szczególnie docenia wartość eksperckiego doradztwa na polskim rynku i przedstawia profile sprawdzonych ekspertów z różnych dziedzin biznesowych.

Eksperci to doświadczeni praktycy biznesu z topowych polskich start-upów oraz liderzy polskiej gospodarki. Osoby, które na co dzień zderzają się z rzeczywistością, do jakiej młode talenty dopiero się przedzierają. Służą więc nie tylko wykładem czy prowadzeniem warsztatów, ale często koleżeńską radą i feedbackiem.

Szkoła Pionierów PFR – Jak było rok temu

Pierwsza edycja Szkoły Pionierów, organizowanej przez Polski Fundusz Rozwoju ruszyła w 2018 roku. W organizację zaangażowały się wówczas TDJ i Allegro. Ta druga firma współtworzy również tegoroczną edycję.

Rekrutacja wyłoniła grupę, która wykazała się największa potencjałem na przyszłych przedsiębiorców.
Młode talenty technologiczne miały okazję wziąć udział w 3 tygodniowych warsztatach, które odbyły się w Warszawskiej siedzibie Allegro. Uczestnicy rozwijali praktyczne umiejętności w obszarach:

 • rozwoju osobistego
 • budowania zespołu
 • narzędzi biznesowych i cyfrowych
 • sprzedaży
 • marketingu

Program wieńczyło tygodniowe szkolenie na Uniwersytecie Cambridge, a następnie uczestnicy mieli okazję zaprezentować pomysły, nad którymi pracowali podczas ponad 100 godzin warsztatów.

Na zakończenie programu organizatorzy umożliwili uczestnikom zaprezentowanie się przed jury i inwestorami. Z 14 zespołów laureatami zostali twórcy projektu Vibro View – innowacyjnego rozwiązania dla osób niewidomych, które pozwala na lepsze rozpoznanie otoczenia i ułatwia codzienne funkcjonowanie.

Szkoła Pionierów PFR oprócz budowania kompetencji miękkich pokazała młodym ludziom, że ważna jest wiara we własne możliwości i umiejętność motywacji. Wielu z nich już zdecydowało się rozwijać wynalazki i technologiczne innowacje lub założyć firmy.

Obecnie zajmuję się medtechem, tematem, który był moją pasją od dawna. Ciężko mi określić, jakie elementy w moim życiu zmieniły się pod wpływem Szkoły Pionierów PFR, to doświadczenie wymieszało się już z innymi doświadczeniami przed i po. Jedna rzecz, której jestem pewien, to na Szkole Pionierów zaobserwowałem znowu tę doskonałą naiwność, że się da robić fajne rzeczy, i zaraziłem się nią na nowo. – mówi Adam Janczewski, Pionier z I edycji Szkoły Pionierów PFR.

Po sukcesie pierwszej edycji, druga nie mogła się nie odbyć. Tym razem 50 osób po 3-tygodniowym szkoleniu w Warszawie będzie poznawało zagraniczny system innowacji w Berlinie- nowej europejskiej stolicy start-upów. To miasto ma pokazać potencjał ich pomysłów i zderzyć młodych pionierów ze światem nieograniczonych możliwości.

Więcej o tegorocznej edycji Szkoły Pionierów PFR

Rekrutacja do drugiej edycji Szkoły Pionierów PFR trwa do 26 czerwca. Mogą się do niej zgłaszać osoby zamierzające rozwijać swoją przyszłość w branży technologicznej z całej Polski w wieku od 20 do 35 lat. Zgłoszenia można przesyłać na stronie Polskiego Funduszu Rozwoju

Organizator pokrywa koszty szkolenia, wyżywienia w czasie warsztatów oraz podróż i pobyt w Berlinie. Po stronie zakwalifikowanego uczestnika są: opłata w wysokości 500 zł i zakwaterowanie podczas warsztatów w Warszawie.

Wszystko, co warto wiedzieć o Szkole Pionierów

Oni rekrutują młodych ludzi tworzących polskie start-upy, aby zmienic ich w przedsiębiorców przyszłości
Szkoła Pionierów PFR. Jak osiągnąć biznesowy sukces? Znani eksperci i techologiczni przedsiębiorcy wspierają młodych w rozwoju

Wideo

Materiał oryginalny: Szkoła Pionierów PFR to nowatorskie podejście do zarządzania. Sprawdź, kto wspiera rozwój technologii w Polsce. - Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie