ThinkSmart – Inteligentne urządzenia dla biznesu

Akcja specjalna Nowoczesna Firma
Wychodząc naprzeciw najnowszym trendom, Lenovo stworzyło ekosystem ThinkSmart - zestaw narzędzi do pracy hybrydowej, które na nowo definiują przestrzeń spotkań zdalnych.

Praca hybrydowa to zorientowane na ludzi podejście do zarządzania siłą roboczą, które zwiększa produktywność i satysfakcję z pracy, a jednocześnie odpowiada na główne wyzwania związane z pracą zdalną, takie jak izolacja i utrudniona komunikacja. Hybrydowy model zapewnia nam większą elastyczność i możliwość wykonywania obowiązków służbowych z domu lub z innego, dowolnego miejsca, w którym możemy być bardziej produktywni, skupieni na zadaniach, ale też bardziej wypoczęci. Dzięki opcji hybrydowej miejsce pracy nie znajduje się już w czterech ścianach biura — to ekosystem ludzi pracujących z domu, z przestrzeni coworkingowych i biura. Wszystko to sprawiło, że powstała nowa kategoria produktowa, która ma za zadanie ułatwić nam życie, podnieść produktywność w pracy i generalnie uprościć skomplikowane procedury. Głównym celem takich, wielofunkcyjnych urządzeń jest wykonywanie połączeń wideo tak prostych, jak wykonywanie połączeń telefonicznych.

Łącząc innowacyjną technologię ze spersonalizowanymi usługami, rozwiązania ThinkSmart na nowo definiują naszą przestrzeń spotkań. W dzisiejszych czasach biura, ale także domy są centrami spotkań i biznesu, dlatego firma Lenovo przedstawia trzy różne urządzenia do kompleksowej obsługi wideokonferencji i spotkań zdalnych. Są to: ThinkSmart One, inteligentna listwa telekonferencyjna typu All-in-One (AIO) oparta na systemie Windows, ThinkSmart Hub, wielofunkcyjne urządzenie All-In-One oraz ThinkSmart Plus, kompletne rozwiązanie do ujednoliconej komunikacji czyli sprzęt łączący w sobie cechy klasycznego monitora, kamery i soundbaru. Urządzenia ThinkSmart, umożliwiają pracę na różnych platformach i w pomieszczeniach o różnych rozmiarach, są również wyposażone w ThinkShield, wiodący w branży pakiet rozwiązań zabezpieczających Lenovo, który zapewnia bezpieczeństwo danych i zachowanie poufności.

ThinkSmart One

Rozwiązanie ThinkSmart One zostało stworzone z myślą o stałym wzroście liczby hybrydowych przestrzeni konferencyjnych, powstających w wyniku przekształcania się tradycyjnych biur w bardziej dynamiczne i sprzyjające współpracy centra biznesowe. Prezentowane rozwiązanie zwiększa możliwości platform wideokonferencyjnych i platform współpracy Lenovo, które odgrywają kluczową rolę we wspieraniu produktywności i zaangażowania pracowników. Właśnie dlatego Lenovo opracowało ThinkSmart One, pierwszy i jedyny na rynku telekonferencyjny soundbar typu All-in-One (AIO) oparty na systemie Windows. Urządzenie to, łączące kamerę wysokiej rozdzielczości o szerokim polu widzenia, dźwięk o wyjątkowej czystości oraz szybki komputer działający pod kontrolą Microsoft Windows, nadaje się doskonale do małych i średnich pomieszczeń. Drugim elementem ThinkSmart One jest intuicyjny ThinkSmart Controller, czyli 10,1-calowy wyświetlacz HD z powłoką Anti-glare, który służy do sterowania systemem i pozwala dołączać do spotkań jednym dotykiem.

ThinkSmart One został wyposażony w szerokokątną kamerę wysokiej rozdzielczości 4K, która z łatwością obejmuje swoim zasięgiem szerokie pole widzenia. Dzięki temu, niezależnie od tego ile osób będzie brało udział w spotkaniu, wszyscy będą widoczni na ekranie. Wbudowana sztuczna inteligencja potrafi zidentyfikować osobę, która zabiera głos i momentalnie wykadrować obraz, przybliżyć, oddalić, policzyć uczestników spotkania, a także rozpoznać białą tablicę w pomieszczeniu. Kamera zapewnia wysoki kontrast, żywe barwy i jasny obraz nawet w ciemnych pomieszczeniach.

Urządzenie zapewnia także doskonały dźwięk, klarowne brzmienie przez głośniki stereo o dużej mocy i zasięgu. ThinkSmart One posiada osiem zintegrowanych mikrofonów o 180-stopniowym polu dźwiękowym z funkcją eliminacji szumów i szerokim paśmie przenoszenia, a także wbudowany procesor DSP do tłumienia echa i szumów. Wbudowany moduł komputerowy działający na platformie Windows IoT jest napędzany procesorem Intel® Core™ vPro® 11. generacji z grafiką Intel® Iris® Xe . Urządzenie jest certyfikowane do użytku z oprogramowaniem Microsoft Teams lub Zoom i przeznaczone do małych lub średnich pomieszczeń i może być łatwo zarządzane za pomocą oprogramowania ThinkSmart Manager. Dodatkowo ThinkSmart One oferuje podwyższone poziomy bezpieczeństwa dostępne dzięki zabezpieczeniom platformy Intel vPro.

ThinkSmart HUB

ThinkSmart Hub to kompleksowe rozwiązanie dla małych i dużych sal konferencyjnych, które łącząc innowacyjną technologię ze spersonalizowanymi usługami, redefiniuje przestrzeń biurową w kontekście konferencji wideo. Składa się z komputera, dotykowego monitora, zestawu głośników, mikrofonów i oprogramowania. Wszystko to zostało zamknięte w małej, kompaktowej obudowie. ThinkSmart Hub jest podstawą konferencji przeprowadzanych przy pomocy dobrze znanych narzędzi biznesowych, takich jak Microsoft Teams i Zoom. Sercem urządzenia jest platforma biznesowa Intel Core i5-8365UE vPro 8. generacji z dwukanałową pamięcią DDR4, 8 GB oraz dyskiem SSD 128 GB i grafiką Intel UHD. System operacyjny, to Windows 10 IoT Enterprise a platforma operacyjna to Microsoft Teams Rooms, lub Zoom Rooms, w zależności od modelu.

Urządzenie do sal konferencyjnych ThinkSmart Hub zostało zaprojektowane od podstaw z myślą o maksymalnej efektywności spotkań. Hub oparty na platformie Zoom jest smukły, ma duży wyświetlacz, cztery głośniki i cztery mikrofony, innowacyjny mechanizm z pojedynczym przewodem, a także jaśniejsze i bardziej widoczne wskaźniki. Nowa wersja Huba również sprawdza się w pomieszczeniach o różnej wielkości i umożliwia rozpoczynanie spotkań jednym dotknięciem oraz zapewnia najlepsze możliwe wrażenia z sesji Zoom. Opracowana dla biznesu platforma Intel vPro® oferuje wydajność, funkcje zabezpieczeń i zarządzania oraz stabilność cenione przez zarówno użytkowników, jak i dział IT.

ThinkSmart View Plus

ThinkSmart View Plus, to najnowsze rozwiązanie dedykowane dla pracowników hybrydowych, którzy często biorą udział w wideokonferencjach. ThinkSmart View Plus to urządzenie do pracy zdalnej, w którego skład wchodzi zintegrowany monitor, zestaw kamer, głośników, mikrofonów oraz dedykowane oprogramowanie. Rozwiązanie do inteligentnej współpracy zostało stworzone specjalnie z myślą o biurkach typu hot-desk cieszących się coraz większą popularnością, firmowych budkach telefonicznych, biurkach dla kadry kierowniczej i pracy z domu. Ponieważ sposób, w jaki ludzie pracują, wciąż ewoluuje, ważne jest, aby pozostać w kontakcie, niezależnie od tego, gdzie się znajdują.

Lenovo ThinkSmart View Plus może pracować w dwóch trybach. W pierwszym z nich jest 27-calowym monitorem oferującym rozdzielczość Full HD. Drugi zamienia go w oparte o system Android multimedialne centrum do wideokonferencji z kamerą 4K, oraz mikrofonami kierunkowymi. Innowacyjny wyświetlacz ThinkSmart View Plus z oprogramowaniem Microsoft Teams to rozwiązanie, które umożliwia pracę hybrydową poprzez zwiększenie elastyczności współpracy. To zintegrowane urządzenie z 27-calowym wielodotykowym wyświetlaczem wysokiej jakości obrazem i dźwiękiem oraz dużą mocą obliczeniową zapewniającą wysoką wydajność. Został zaprojektowany tak, by zapewnić szybki i wygodny dostęp do czatu, kalendarza i plików usługi Microsoft Teams, a także umożliwiać pracownikom dołączanie do spotkań.

ThinkSmart View Plus umożliwia członkom zespołu dodatkową interakcję dzięki pasywnemu rysikowi i aplikacji Microsoft Whiteboard, dzięki któremu użytkownicy mogą odkrywać pomysły pracując razem. Pracownicy doskonale słyszą i są słyszani dzięki wysokiej jakości soundbarowi z dwoma głośnikami o mocy 5 W i układem czterech mikrofonów. Za wysokiej jakości obraz 4K IRGB odpowiada kamera z automatycznym kadrowaniem i zabezpieczeniami AI. ThinkSmart View Plus wykorzystuje układ Qualcomm QCS8250 System-on-Chip (SoC), który został zaprojektowany w celu zapewnienia maksymalnej wydajności dla aplikacji AI wymagających dużej mocy obliczeniowej i Edge AI.

lokalizacji zaprojektował urządzenia, dzięki którym współpraca w erze hybrydowej, wchodzi na zupełnie nowy, wyższy poziom – staje się bardziej dostępna, łatwiejsza w obsłudze, bezpieczniejsza i bardziej komfortowa. Zintegrowane kamery o jakości 4K, wysokiej jakości głośniki, wyposażone w system redukcji szumów kierunkowe mikrofony, a także specjalistyczne oprogramowanie sprawiają, że urządzenia te już dziś stają się niezastąpione.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Lenovo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: ThinkSmart – Inteligentne urządzenia dla biznesu - Strefa Biznesu

Wróć na walbrzych.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie