Triathlon: Wygrali Holly i Podgórska

VIII Triathlon Zimowy - 22.01.2011
VIII Triathlon Zimowy - 22.01.2011 Andrzej Sarnecki
W VIII Triathlonie Zimowym rozegrano tylko dwie konkurencje.

W Wałbrzychu rozegrano VIII Triathlon Zimowy. Niestety po ostatnich odwilżach nie zdołano przygotować trasy do biegu na nartach. W tej sytuacji w Książańskim Parku Krajobrazowym biegano i jeżdżono na rowerze na pętli liczącej 2,3 km. Wśród mężczyzn, którzy mieli do pokonania jedno okrążenie biegiem, następnie dwa okrążenia na rowerze i znów jedno okrążenie biegiem zwyciężył Piotr Holly z czasem 32 min. 50 s. Drugie miejsce zajął Mariusz Czapiga
, z czasem gorszym jedynie o 5 sekund. Trzeci linię mety przekroczył Michał Gołębiewski (33:56). W kategorii kobiet na dystansach 2,6 km bieg i 2,6
km jazda na rowerze zwyciężyła Aleksandra Podgórska (18:19). Jest to już jej trzecie z rzędu zwycięstwo w imprezach „Idolowych”. Druga na mecie była Agnieszka Rajmund(24:25), wygrywając z Moniką Zaborowską (25:46).