Trzy karne - dwa trafione i Górnik poległ we Wrocławiu

Paweł Gołębiowski (zdjęcie z meczu Górnik - Śląsk II w Wałbrzychiu)

Górnik Wałbrzych przegrał derbowy pojedynek na szczycie grupy wschodniej dolnośląskiej części IV ligi. Wałbrzyszanie, którzy są wiceliderami tabeli ulegli we Wrocławiu 1:3 przewodzącej stawce drużynie Śląska II. Niestety ta porażka oznacza, że szanse wałbrzyskiego Górnika na awans do III ligi zmalały niemal do zera. Górnik ma już bowiem dziesięć punktów straty do ekipy ze stolicy Dolnego Śląska. Teoretycznie dystans jest jeszcze do odrobienia, bo do końca sezonu 2018/2019 pozostało dziesięć kolejek. To sporo. Do zdobycia jest aż 30. punktów. Trzeba jednak wszystkie mecze wygrywać, a rywal musiałby gubić punkty. Rezerwy Śląska Wrocław wygrywają jednak mecz po meczu, natomiast nasi piłkarze mają z tym spore problemy. Nie udało im się zdobyć punktów także w derbowym starciu we Wrocławiu. Szkoda. Bo gdyby Górnik tam wygrał to traciłby do Śląska II zaledwie 4. punkty. Kibice wicelidera bardzo na to liczyli. Tym bardzie, że w bieżącym sezonie piłkarze z Wałbrzycha wygrali z tym rywalem na swoim boisku 2:1. Spora grupa kibiców Górnika wybrała się zatem na to spotkanie i dopingowała wałbrzyszan na stadionie przy ul. Oporowskiej. A Górnicy zaczęli starcie ze Śląskiem II bardzo obiecująco. Już bowiem w 5. minucie objęli prowadzenie po trafieniu Szymona Tragarza. Śląsk II zaczął jednak wtedy przejmować inicjatywę. Utrzymywał się przy piłce, coraz częściej zagrażał bramce Damiana Jaroszewskiego i w 20. minucie wyrównał na 1:1. Już w 32. minucie gospodarze mogli wyjść na prowadzenie. Wykonywali bowiem rzut karny. Znakomicie spisał się jednak bramkarz Górnika, który obronił jedenastkę. Jaroszewski był już bezradny w 41. minucie kiedy gospodarze ponownie wykonywali rzut karny. Pierwsza połowa zakończyła się zatem prowadzeniem Śląska II 2:1. Po zmianie stron zespół z Wrocławia co prawda miał lekką przewagę, ale wałbrzyszanie szukali okazji do odrobienia straty. Nie udało im się to, a Śląsk II w 80. minucie dołożył jeszcze trafienie z...rzutu karnego.