Trzy medale zapaśników Zagłebia Wałbrzych w Mistrzostwach Polski. Mateusz Ropiak Mistrzem!

Zagłębie z trzema medalami Mistrzostw Polski. Złoto dla Ropiaka
Zagłębie z trzema medalami Mistrzostw Polski. Złoto dla Ropiaka ZLKS "Zagłębie" Wałbrzych

Zawodnicy Zapaśniczego Ludowego Klubu Sportowego „Zagłębie” Wałbrzych przywieźli trzy medale z Międzynarodowych Mistrzostw Polski. Impreza odbywała się w Radomiu w dniach 17 – 18 lutego.
Pojechało tam siedmiu zapaśników „Zagłębia”.
Międzynarodowym Mistrzem Polski seniorów w wadze do 55 kg został Mateusz Ropiak. W tej samej wadze trzeci był Jakub Miś. W kategorii do 63 kg brązowy medal wywalczył Łukasz Ropiak.
Pozostali zawodnicy: Sebastian Wild - 77 kg, Mateusz Kaczor - 67 kg, Mikołaj Dereń - 87 kg i Dawid Puchalski - 82 kg uplasowali się poza pierwszą dziesiątką.
Mogą jednak niebawem stanąć na podium w innych zawodach, co sezon trwa i już za tydzień w Warszawie rozgrywany będzie Puchar Polski U-17, a za dwa tygodnie Mistrzostwa Polski juniorów w Janowie Lubelskim.