Tygodniowy przegląd prasy 17.09.2023: Wałbrzych, 10.09-16.09.2023. Poznaj najważniejsze informacje z Wałbrzycha

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 10.09 do 16.09.2023
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 10.09 do 16.09.2023 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Wałbrzycha, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 10.09 a 16.09.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „ Parlamentarzyści PiS w regionie wałbrzyskim podsumowują kadencję, przedstawiają nowy program i słuchają propozycji samorządowców ”?

Przegląd tygodnia: Wałbrzych, 17.09.2023. 10.09 - 16.09.2023: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Parlamentarzyści PiS w regionie wałbrzyskim podsumowują kadencję, przedstawiają nowy program i słuchają propozycji samorządowców

Dzisiaj, na spotkaniu w siedzibie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest Park w Wałbrzychu parlamentarzyści PiS podsumowali kończącą się kadencję oraz przedstawicieli główne założenia wyborczego programu dla subregionu wałbrzyskiego. Wysłuchali również propozycji kandydatów do Sejmu i Senatu oraz samorządowców z regionu. Jak zaznaczają, propozycje i uwago nadal można składać za pośrednictwem maili.

📢 Uroczysta, wyjazdowa sesja rozpoczęła jubileusz 50-lecia włączenia Książa do Wałbrzycha! Dorota Stempowska zasłużona dla miasta Wałbrzycha

Uroczysta sesja Rady Miejskiej, zorganizowana na Zamku Książ, rozpoczęła obchody jubileuszu 50-lecia przyłączenia Książa do Wałbrzycha. Obchody potrwają cały weekend od 15 do 17 września.

📢 W Wałbrzychu odbyły się ćwiczenia obronne „Wrzesień - 23".Działo się! Zobaczcie! ZDJĘCIA, FILM

W Wałbrzychu w czwartek, 14 września odbyły się wielkie ćwiczenia obronne pod kryptonimem „Wrzesień-23”. To być może pierwsze ćwiczenia o takiej skali, w powojennej historii miasta. Wzięły w nich udział: Policja, Państwowa i Ochotnicza Straż Pożarna, Wojskowe Centrum Rekrutacji w Kłodzku i przedstawiciele 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz Straż Miejska.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 17.09.2023: 10.09-16.09.2023 Wałbrzych: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Wałbrzychu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 W Starej Kopalni trwa Wałbrzyska Giełda Ceramiki i Porcelany!

W sobotę, 16 września w Sali Łańcuszkowej na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu od godziny 11 trwa II edycja Wałbrzyskiej Giełdy Ceramiki i Porcelany "Uroda kształtów i barw". Giełdę zorganizowało Stowarzyszenie Ceramików Polskich.
Wspaniałe, często unikatowe kolekcje białego złota prezentuje 21 wystawców, w tym jeden z Niemiec. Odwiedzający mają niezwykłą okazję podziwiać, ale też kupić prawdziwe, piękne cacka ceramiczne, porcelanowe czy szklane.
Giełda potrwa do godziny 17. Wstęp jest bezpłatny!

📢 Weekend 15 - 17 września w Wałbrzychu i okolicy. Zobaczcie co będzie się działo!

Przed nami weekend 15 – 17 września. Pogoda w tych dniach ma dopisywać. To świetnie, bo w Wałbrzychu i okolicy będzie się działo. Przygotowano całą masę różnych imprez, nie tylko na otwartym powietrzu. Takie będą z pewnością Dożynki w Zagórzu Śląskim, zawody w grze w kapsle czy koncert bluesowy, ale na przykład wydarzenia związane z 50 rocznicą włączenia Książa do Wałbrzycha organizowane są w różnych miejscach. Zobaczcie gdzie jeszcze można wybrać się w najbliższych dniach!

📢 Trwa budowa Parku Wodnego w Jedlinie-Zdroju. Obiekt będzie dumą uzdrowiska i okolicy! Zdjęcia z budowy!

W Jedlinie-Zdroju trwa budowa letniego Parku Wodnego. Powstaje on przy kompleksie sportowym Active Jedlina przy ul. Kłodzkiej.

📢 Otwarcie mostu w Kolcach ułatwi turystom dojazd do Podziemnego Miasta Osówka w Głuszycy ZDJĘCIA, FILM

W Kolcach w gminie Głuszyca został oddany do użytku przebudowany most. Inwestycja została zrealizowana między innymi z rządowego programu Polski Ład - Fundusz Inwestycji Strategicznych. To bardzo ważna przeprawa dla turystów, którzy odwiedzają podziemne Miasto Osówka.

📢 Na Politechnice w Wałbrzychu zaprezentowano ogromną makietę maleńkiej kolei!

W piątek, 15 września w sali sportowej Filii Politechniki Wrocławskiej w Wałbrzychu stanęła ogromna makieta kolejowa. To dzieło modelarzy, pasjonatów z: Czech, Słowacji, Węgier, a także z kilku miejsc kraju, w tym licznie reprezentowanej grupy TT Silesia (Górny Śląsk i Zagłębie). Zaprezentowano je uczniom wałbrzyskich podstawówek.

📢 Mieszkance Boguszowa-Gorc trafił się fachowiec. Wziął zaliczkę i zniknął! Zajęli się nim policjanci!

Policjanci z Boguszowa-Gorc zatrzymali wczoraj (14 września) 43-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego, który odpowie za oszustwo. Mężczyzna na początku czerwca bieżącego roku zgłosił się do mieszkanki tej miejscowości, której miał wyremontować mieszkanie. Wziął zaliczkę i zniknął!

📢 Narodowe Czytanie w Mieroszowie. Zobaczcie jak czytano „Nad Niemnem"!

W Mieroszowie odbyła się XII odsłona Narodowego Czytania, wielkiej, ogólnopolskiej akcji promującego czytelnictwo i klasykę polskiej literatury. Publicznie czytane są największe polskie dzieła literackie. Zainicjowana w 2012 roku akcja objęta jest patronatem honorowym Pary Prezydenckiej. W tym roku czytano „Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej.
W Mieroszowie w wydarzeniu wzięli udział: Biblioteka Publiczna, burmistrz Andrzej Lipiński oraz Mieroszowskie Centrum Kultury.

📢 Radny Langer zawiadomił prokuraturę! Uważa, że prezydent Szełemej naruszył przepisy kodeksu wyborczego!

Jerzy Langer, wałbrzyski radny Prawa i Sprawiedliwości (PiS jest tu w opozycji) zarzuca prezydentowi miasta, Romanowi Szełemejowi niedozwoloną agitację wyborczą.

📢 6-miesięczna dziewczynka cudem ocalona z zagłady. Ulmowie, Grzegorczykowie i inni Polacy pomagali Żydom. Sprawiedliwi z Nowej Rudy

Kilka dni temu cała Polska żyła beatyfikacją rodziny Ulmów, którzy zapłacili najwyższą cenę i oddali życie za pomoc Żydom podczas II Wojny Światowej, ukrywając ich przed bezlitosnym niemieckim okupantem. To groziło każdemu, kto pomagał wówczas Żydom. Ta najsurowsza kara obowiązywała i była rygorystycznie stosowana tylko na terenie okupowanej Polski. Polacy bali się o siebie i swoich bliskich. Niemniej, nie brakowało heroicznych postaw, dzięki którym tysiące ocalałych z holokaustu doczekało końca tej krwawej wojennej eksterminacji. Rodzina Ulmów została włączona przez Kościół Katolicki w poczet błogosławionych za swoje poświęcone życie. Rodzina Grzegorczyków z Nowej Rudy została niedawno upamiętniona obeliskiem, a ich imię zdobi nowo odrestaurowany park tego dolnośląskiego miasteczka. Poznajmy historię Lili Fuchsberg - ocalałej z zagłady i jej przybranych rodziców - bohaterów, Heleny i Władysława Grzegorczyków.

📢 Wałbrzyszanin nie zapłacił grzywny i ukrywał się – trafi do więzienia na ponad 20 dni!

Ponad dwadzieścia dni spędzi w więzieniu 68-letni wałbrzyszanin zatrzymany w środę, 13 września przez policjantów z naszego miasta.

📢 Zabytkowa willa Issmera w centrum Wałbrzycha odzyskuje dawny blask. Zdjęcia!

Dobiega końca gruntowny remont zabytkowej willi doktora Issmera w centrum Wałbrzycha. Budynek u zbiegu ulic Matejki i Przemysłowej w ostatnich dekadach XX wieku użytkowany był przez Państwowa Straż Pożarną, a w ostatnim czasie przekazany do miasta, stał opuszczony.

📢 Ktoś truje koty z ulicy Grodzkiej na Podzamczu w Wałbrzychu! Mieszkańcy apelują o pomoc

Mieszkańcy ulicy Grodzkiej w Wałbrzychu alarmują, że ktoś truje mieszkające tam wolno żyjące koty. Opiekunowie zwierząt mają nawet pewne podejrzenia, kto może stać za dramatem czworonogów i zaalarmowali policję. Ale szukają świadków i dowodów. Sprawą zainteresował się też Urząd Miasta w Wałbrzychu, który jest zobligowany ustawą o ochronie zwierząt do opiekowania się kotami wolno żyjącymi i zapowiada interwencję Straży Miejskiej.

📢 Policjant z Głuszycy odwiedza placówki oświatowe w powiecie w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”!

Zaczął się rok szkolny i policjanci rozpoczęli akcję profilaktyczno-edukacyjną nazwaną „Bezpieczna droga do szkoły”. Podczas działań nie tylko funkcjonariusze z Wałbrzycha, ale także pełniący służbę w powiecie wałbrzyskim, odwiedzają znajdujące się w naszym rejonie placówki oświatowe. Ostatnio wizytę w placówkach złożył funkcjonariusz z Głuszycy!

📢 Zdrój Jedlina-Zdrój przegrał z IgnerHome Polonią-Stalą Świdnica w starciu w Pucharze Polski!

Piłkarze KS Zdrój Jedlina-Zdrój, zespołu występującego w klasie okręgowej nie dali rady IV-ligowemu IgnerHome Polonia-Stali Świdnica, w 1.8 finału Pucharu Polski na szczeblu wałbrzyskiego podokręgu Polskiego Związku Piłki Nożnej.

📢 Wystawa planszowa w Starej Kopalni pt.: „Barbara święta o górnikach pamięta" ZDJĘCIA, FILM

Wystawę "Święta Barbara w tradycji górniczej” można oglądać do 25 września 2023 r. w budynku byłej lampowni
kopalnianej. To nastrojowe zdjęcia, które przeniosą nas w czasy fedrowania węgla w Wałbrzychu. Dziś żyje jeszcze wielu wałbrzyszan, którzy wydobywali węgiel w wałbrzyskich kopalniach oraz ich rodziny.

📢 W dolnośląskim pałacu jak na Wawelu. Odkryto XVI-wieczne freski, obiekt można już zwiedzać ZDJĘCIA

Pałac w Ciechanowicach w Rudawach Janowickich nazwa się często dolnośląskim Wawelem. Bo choć nie dorównuje krakowskiemu zamkowi wielkością, to malowidła ścienne, jakie odkryto na ścianach pałacu w Ciechanowicach, są imponujące. Równie duże wrażenie robią ogromne przypałacowe ogrody w stylu angielskim, włoskim i francuskim. Zabytek można od niedawna zwiedzać. Jego remont trwał 12 lat.

📢 Aleja Wyzwolenia w Wałbrzychu, na starych, przedwojennych zdjęciach! Zobaczcie!

Aleja Wyzwoleni to jedna z głównych ulic w centrum Wałbrzycha. Szeroka, z interesującymi kamienicami, budynkami urzędów i szkół, sąsiedztwem parku prezentuje się bardzo porządnie i właściwie było tak zawsze. Zobaczcie stare zdjęcia.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Strefa Biznesu: Takie plany mają pracodawcy. Co czeka rynek pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na walbrzych.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie