Tygodniowy przegląd prasy 5.12.2021: Wałbrzych, 28.11-4.12.2021. Poznaj najważniejsze informacje z Wałbrzycha

Newsroom 360
Newsroom 360
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 28.11 do 4.12.2021
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 28.11 do 4.12.2021 CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Wałbrzycha, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 28.11 a 4.12.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Ach co to był za ślub! Strażak z Wałbrzycha i Boguszowa - Gorc oraz jego wybranka 42 metry nad ziemią”?

Przegląd tygodnia: Wałbrzych, 5.12.2021. 28.11 - 4.12.2021: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Ach co to był za ślub! Strażak z Wałbrzycha i Boguszowa - Gorc oraz jego wybranka 42 metry nad ziemią

Spore poruszenie na rynku w Boguszowie - Gorcach. Z wysokości 42 metrów panoramę miasta podziwiała tam dziś młoda para! Strażak z miejscowej OSP i jego wybranka. Pięknej, młodej parze życzymy wszystkiego co najlepsze!

📢 Wałbrzych. Parada Mikołajów na motocyklach widziana z drona (ZDJĘCIA)

Zobacz jak niesamowicie prezentowała się wielka parada Mikołajów na motocyklach widziana z drona.

📢 Wałbrzych: Mikołaje na motocyklach. Wielka parada przejechała przez miasto (ZDJĘCIA)

Już raz piąty raz przez Wałbrzych przejechała moto parada świętego Mikołaja. Ponad sto pojazdów dumnie paradowało ulicami miasta. Motocykliści zbierali datki, za które przygotowali 140 paczek mikołajkowych dla dzieci z domów dziecka.
Środki ze zbiórki zostaną przekazane na przygotowanie aż 140 paczek mikołajkowych dla dzieciaków. Pozostała kwota zasili konto Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Wałbrzychu.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 5.12.2021: 28.11-4.12.2021 Wałbrzych: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Wałbrzychu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Wałbrzych: Barbórka 2021.Wielka Parada Górnicza (ZDJĘCIA)

Tegoroczne obchody Barbórki rozpoczęła tradycyjnie Msza Święta w kościele p.w. Świętych Aniołów Stróżów w intencji górników oraz ich rodzin, którą odprawił bp. Marek Mendyk, ordynariusz diecezji świdnickiej. Po mszy uczestnicy uroczystości przemaszerowali przed Pomnik Pamięci Górnictwa Wałbrzyskiego przy al. Wyzwolenia, gdzie złożone zostały kwiaty.

📢 Wałbrzych: Szyb "Chwalibóg" na Starym Zdroju. Ostatni niemy świadek górniczego dziedzictwa (ZDJĘCIA)

Opuszczone budynki szybu "Chwalibóg" kopalni "Julia" znikają w oczach. Złomiarze i podpalacze regularnie niszczą niemego świadka chwały górnictwa wałbrzyskiego. Udokumentowane ślady wydobywania węgla w tym miejscu datują się w 1594 roku, a jej oficjalne nadanie pod nazwą „Segen Gottes ” nastąpiło w 1770. Po zakończeniu eksploatacji złóż węgla w latach 90. większość budynków została rozebrana. Decydenci przypominają sobie o tym tylko z okazji Barbórki. Później po szumnych deklaracjach pozostaje cisza.

📢 Ostatnia Barbórka Kopalni Węgla Kamiennego Victoria i ostatni wagon węgla. To był początek końca wałbrzyskiego górnictwa

Dziś Barbórka, górnicze święto. Z tej okazji prezentujemy nigdy dotąd niepublikowane zdjęcia z Kopalni Węgla Kamiennego Victoria. To ostatnia górnicza karczma piwna, którą zorganizowano w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Boguszowie - Gorcach. Bawili się na niej górnicy z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego. Prezentujemy również pamiątkowe zdjęcia z wydobycia ostatniego wagoniku węgla w KWK Victoria 14 maja 1994 roku oraz kilka ujęć z warsztatu oddziału energo - maszynowego pod koniec działalności kopalni.

📢 Skromny jarmark i żadnych nowości w iluminacjach świątecznych w Wałbrzychu. Winny koronawirus i brak pieniędzy

Wałbrzyscy miłośnicy świątecznego klimatu, ozdób i iluminacji mogą czuć się zawiedzeni, a nawet rozgoryczeni. Ci, którzy liczyli na to, że po ubiegłorocznej przerwie, w wałbrzyskim rynku będzie jarmark z większym rozmachem, wigilia z prezydentem i nowości w świątecznych iluminacjach, mogą się poczuć zawiedzeni.

📢 Ząbkowice Śląskie: Marcel C., zabójca braciszka i rodziców miał wyjść na wolność. Prokuratura złożyła zażalenie. Areszt przedłużony

Po decyzji Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu o nie przedłużaniu aresztu dla Marcela C., 20 latka z Ząbkowic Śląskich, który w grudniu 2019 r. siekierą brutalnie zabił 7-letniego braciszka i swoich rodziców, prokuratura złożyła zażalenie na tę decyzję. Areszt przedłużono.

📢 To był największy wyrzut gazu w Europie w wyrobiskach korytarzowych. Ludzi uratowali górnicy KWK Victoria w Wałbrzychu. Zapomniana historia

Henryk Sabok, górnik z Wałbrzycha wspomina akcję ratunkową sprzed 40 lat na szybie Barbara w Boguszowie - Gorcach. Jak mówi, to był największy wyrzut gazu w historii europejskiego górnictwa w wyrobiskach korytarzowych. Grupa pracowników KWK "Victoria" w Wałbrzychu uratowała życie sześciu kolegom. Zginęła tylko jedna osoba, Teodor Jerzyk, ale on nie miał szans... Jego śmierć przyczyniła się jednak do zmiany procedury na kopalni przy zagrożeniach wyrzutem gazów i skał... Przeczytajcie historię, którą pamięta już niewiele osób

📢 Wałbrzych: Rozpoczął się Festiwal Tradycji Górniczych Barbórka 2021 (ZDJĘCIA)

Barbórka 2021 już w sobotę 4 grudnia, a to oznacza że to już czas na rozpoczęcie Festiwalu Tradycji Górniczych w Starej Kopalni w Wałbrzychu! W tym roku to 3 dni górniczych wydarzeń.

📢 Hotel Gołębiewski w Pobierowie. Byliśmy w jego wnętrzach! Rozmiar i rozmach inwestycji robią wrażenie! Zobacz zdjęcia

Aby obejść wszystkie pomieszczenia hotelu trzeba zarezerwować sobie kilka godzin. Nam spacer po inwestycji zabrał ponad 4 godziny. Przeszliśmy ponad 3,5 kilometra, ale nie wszędzie zajrzeliśmy (w wielu miejscach trwają przecież prace budowlane czy wykończeniowe i nie odwiedzaliśmy wszystkich pięter). Na kolejną wizytę umówiliśmy się na wiosnę.

📢 Odwiedzamy Vitbis w Złotoryi. To tutaj produkuje się najpiękniejsze bombki! Sprawdzamy, jakie bombki rządzą w tym roku [ZDJĘCIA]

Odwiedzamy fabrykę bombek Vitbis znajdującą się w Złotoryi. Złotoryjskie bombki już od kilkudziesięciu lat rządzą nie tylko polskim rynkiem. Oryginalne kształty, odważne kolory, ale też dopracowana klasyka – jest w czym wybierać. A jaka choinka będzie modna w tym roku? Pytamy o to prezesa Vitbis Błażeja Prusa.

📢 Pijany kierowca podpiął koparkę do samochodu i chciał ją wyciągnąć z rowu przy remontowanej drodze w Boguszowie - Gorcach

Kompletnie pijany kierowca z Kamiennej Góry usiłował wyciągnąć z rowu koparkę na remontowanej w Boguszowie - Gorcach drodze. Podpiął ją do samochodu dostawczego, ale akcja mu się nie powiodła. Zapewne dlatego, że miał 2,3 promila alkoholu w organizmie. Kierowca został zatrzymany przez policję, podobnie jak dwóch innych kierujących na dwóch gazach w Wałbrzychu...

📢 Potrącenie na wyjeździe z ronda Tesco w kierunku Szczawna - Zdroju. Kobieta w ciężkim stanie [AKTUALIZACJA 3.12.2021]

Potrącenie na wyjeździe z ronda Niepodległości w Szczawnie - Zdroju (byłe rondo Tesco). Po godzinie 17.00 samochód osobowy potrącił tam dwie piesze. Jedna z nich została poważnie ranna. 75-latkę przewieziono do szpitala

📢 Dziś kolejne potrącenie pieszej przy ul. Uczniowskiej w Wałbrzychu! Kobietę zabrano do szpitala

Dziś rano około godziny 6.00 przy ulicy Uczniowskiej w Wałbrzychu doszło do potrącenia pieszej. Kobieta z obrażeniami ręki trafiła do szpitala. To kolejny w ostatnich dniach wypadek na przejściu dla pieszych w Wałbrzychu. Wczoraj pod kołami samochodu na rondzie "Tesco" omal nie zginęła 75-latka. Z poważnymi obrażeniami ciała trafiła do szpitala. To trzecie potracenie od 1 grudnia na naszym terenie. W Głuszycy potrącony pieszy dostał mandat!

📢 Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym przy ulicy Bobrowej w Legnicy. Pociąg relacji Zgorzelec Wrocław zderzył się z samochodem

Do zderzenia auta osobowego z pociągiem Kolei Dolnośląskich doszło na przejeździe kolejowym przy ulicy Bobrowej. Kierująca samochodem kobieta zginęła na miejscu. Pociąg Kolei Dolnośląskich jechał ze Zgorzelca przez Legnicę do Wrocławia. Skład ma ponad 2 godziny opóźnienia.

📢 Tragiczny wypadek na autostradzie A4 pod Wrocławiem. Zginął pasażer auta osobowego, które zderzyło się z ciężarówką

Do śmiertelnego wypadku doszło na autostradzie A4 za węzłem Brzezimierz. Zderzyła się tam ciężarówka z BMW. Kierowca osobówki trafił do szpitala, jego pasażer zginął. Jezdnia w stronę Wrocławia była zablokowana.

📢 Fałszywa policjantka z Wrocławia okradła babcie z Wałbrzycha na 33 000 zł! Policja ostrzega o kolejnych próbach wyłudzenia pieniędzy!

Wrocławianka nie miała litości, przyjechała do Wałbrzycha, by okradać starszych ludzi. Już wiadomo, że udało jej się obrabować 86-letnią babcię, a wpadła w pułapkę podczas wyłudzenia pieniędzy od 83-latki na Starym Zdroju.

📢 W Muzeum Bombki w Miliczu znajdziecie okazy nawet sprzed 60 lat! Robili tu bombki dla Walta Disneya i Watykanu!

Milicz kojarzy się przede wszystkim z przepięknymi stawami milickimi i rybami, a zwłaszcza świątecznym karpiem, który stąd trafia na wigilijne stoły Dolnoślązaków. Mało kto jednak wie, że jest tu także inne miejsce związane ze Świętami Bożego Narodzenia! To Muzeum Bombki, w którym znajdziecie 6000 eksponatów i gdzie sami możecie ozdobić bombkę na domową choinkę, czy posłuchać o historii ozdób choinkowych.

📢 Wałbrzych: Przy ulicy Ogrodowej powstają kolejne wielkie hale magazynowe (ZDJĘCIA)

Z niesamowitym rozmachem powstają przy ulicy Ogrodowej w Wałbrzychu kolejne hale magazynowe. Inwestorem jest firma Panattoni. Pierwszą halę oddaną do użytkowania użytkuje już InPost. Podobne obiekty możemy zobaczyć we Wrocławiu.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Od jutra kwarantanna zostaje skrócona

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie