Udany start zawodników Uczniowskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai „OBI” z Wałbrzycha

Uczniowski Klub Karate Shinkyokushinkai OBI
Karatecy z Uczniowskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai „OBI” z Wałbrzycha dobrze walczyli w Katowicach

Karatecy z Uczniowskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai „OBI” z Wałbrzycha mają za sobą kolejny, bardzo udany występ. Tym razem świetnie spisali się w IV Turnieju Karate o Puchar Prezydenta Miasta Katowice.

W zawodach stolicy Górnego Śląska wzięło udział prawie 300 zawodników z 23 klubów z całej Polski. UKKS „OBI” reprezentowało sześcioro młodych karateków.
W turnieju rywalizowano w trzech kategoriach: Kumite bezkontaktowe, Kata, w którym wystartowało 3 zawodników z klubu z dzielnicy Sobięcin i Kumite gdzie walczyło 6 przedstawicieli naszego klubu.

– W Kumite trójka zawodników rozpoczęła swoje walki od baraży. Wszystkie walki były bardzo wymagające, a było ich bardzo dużo – mówią w UKKS „OBI”.
Nie było zatem łatwo, ale karatecy z Wałbrzycha wywalczyli jednak trzy medale. Złoty zdobyła Julia Obuchowska w kategorii dziewczynki 10 – 11 lat +50 kg. W kategorii chłopcy 14 – 15 lat +65 kg srebro przypadło Dominikowi Obuchowskiemu, a brązowy medal wywalczył Krystian Ryś. Bardzo blisko podium był Mateusz Mielnik, który stoczył kilka dobrych walk, ale przegrał pojedynek w wejście do strefy medalowej. Pozostała dwójka odpadła w 1/8 finału.
Gorzej poszło tym razem naszym w Kata - najdalej doszła 11- letnia Julia Obuchowska, która przegrała starcie z 16 letnim zawodnikiem z Wrocławia o wejście do ścisłej czwórki i walki o medal.

Na zawodach w Katowicach mieliśmy też dodatkowy wałbrzyski akcent - sędzią był tam Sensei Tomasz Obuchowski, a rolę trenera pełniła Sempai Agnieszka Obuchowska