Victoria Górnik Wałbrzych - MKS Dąbrowa Górnicza 99:90

W Wałbrzychu w meczu pierwszej ligi koszykarzy Victoria Górnik pokonała 99:90 MKS Dąbrowa Górnicza. Wałbrzyszanie wygrali pierwszą kwartę 21:13, ale później przeważali goście. Gospodarze jednak zrywem w koncówce spotkania odrobili stratę i doprowadzili do remisu 74:74. W dogrywce wykorzystali szansę i odniesli trzecie zwycięstwo w sezonie.

O g. 17 zaczął się w Wałbrzychu mecz I ligi koszykarzy pomiędzy Victorią Górnikiem, a drużyną MKS-u Dąbrowa Górnicza. Wałbrzyszanie wyszli na boisko w składzie: Jakóbczyk, Józefowicz, Sterenga, Ustarbowski, Nitsche. Zespół gości zaczął mecz piątką: Pieczowicz, Szczypka, Basiński, Lisewski, Piotrkowski.
9 minut do końca I kwarty, za trzy punkty trafił Jakóbczyk i Victoria Górnik prowadzi 3:0
7,35 min do końca I kwarty - jest 5:4 dla Victorii Górnik
6,16 do końca I kwarty - punkty zdobył Basiński (MKS) i goście prowadza 7:5
4,42 do konca I kwarty - za trzy punkty trafia Nitsche i jest 9:8 dla MKS-u
3,11 do końca I kwarty - dwa wolne trafia Sterenga i jest 14:13 dla Górnika
1,08 do końca I kwarty - jest 18:13 dla Victorii Górnik
Po pierwszych 10 minutach spotkania w Wałbrzychu Victoria Górnik prowadzi w I lidze koszykarzy z MKS-em Dąbrowa Górnicza 21:13
8,24 do końca Ii kwarty jest 21:17 dla Victorii Górnik
7,38 do końca II kwarty rzuty wolne wykonuje Sterenga i jest 24:17 dla gospodarzy
4.57 do końca II kwarty Victoria Górnik prowadzi 28:22
4.17 min do końca II kwarty jest remis 28:28
2,48 min do końca II kwarty za dwa punkty trafia Lisewski i MKS prowadzi 32:31
W Wałbrzychu w pojedynku I ligi koszykarzy Victoria Górnik po dwóch kwartach przegrywa z MKS-em Dąbrowa Górnicza 35:37. Po pierwszej kwarcie wałbrzyszanie wygrywali 21:13, ale w drugich 10 minutach nie zagrali gorzej i nie zdołali utrzymać przewagi. Na razie najwięcej punktów dla wałbrzyszan zdobył Marcin Sterenga - 7, a dla gości Krzysztof Koziński - 11
7,34 min do końca III kwarty - za 2 punkty trafia Sterenga i jest 40:39 dla Victorii Górnik
5,35 min do końca III kwarty, punkty zdobywa Piotrkowski i goście prowadzą 45:44
1,41 min do końca III kwarty. Jeden wolny trafia Bogdanowicz i jest 53:51 dla MKS-u
Goscie wygrali III kwartę 18:16 i po 30 minutach spotkania MKS Dąbrowa Górnicza prowadzi w Wałbrzychu z Victorią Górnikiem 55:51
7,41 min do końca meczu - MKS prowadzi 58:57
5,10 min do końca meczu. MKS prowadzi 65:62. Za 5 fauli boisko opuścili juz dwaj wałbrzyszanie - Ustarbowski i Nitsche
3,50 min do końca meczu - dwa punkty Jakobczyka i jest 67:66 dla MKS-u
Wałbrzyszanie po zaciętej i nerwowej końcówce doprowadzili do remisu 74:74 i jest dogrywka
4,20 min do końca dogrywki - Górnik prowadzi 78:74
2,30 min do końca dogrywki - górnik prowadzi 82:78
Koniec meczu - Victoria Górnik wygrała z MKS-em 99:90