Victoria PWSZ gładko pokonała Bielawiankę

PG
Pierwszy, przedsezonowy sparing rozegrali II-ligowcy z naszego terenu

Siatkarze drugoligowej Victorii PWSZ Wałbrzych rozegrali pierwszy mecz sparingowy podczas przygotowań do sezonu. Pokonali w nim u siebie 4:0 (umówiono się na rozegranie 4 setów) Bielawiankę Bester Bielawa, beniaminka tego szczebla rozgrywek. Pomimo dość łatwego zwycięstwa, trener wałbrzyszan, Marek Olczyk, nie był zachwycony. – Do poprawienia są jeszcze sporo, zwłaszcza zagrywka i blok – stwierdził. W jego zespole zaprezentowali się czterej nowi gracze: Pizuński, Michalak, Podgórski i Migdalski. Ten ostatni jest właściwie jeszcze kandydatem do gry w Victorii PWSZ. Prezentuje się bardzo dobrze i trener, Olczyk widziałby go w swoim zespole, ale rozmowy na temat kontraktu trwają. W Wałbrzychu ma też grać Muszyński, młody siatkarz z Góry, który planuje studia w naszym miescie. Victoria PWSZ pierwszego seta wygrała z Bielawianką 25:21, ale remis był jeszcze przy stanie 19:19. W drugiej partii wałbrzyszanie zwyciezyli 25:20. W trzeciej trener, Olczyk wystawił do gry wałbrzyski skład i goście zaczęli od prowadzenia m.in. 7:2 i 9:4. Miejscowi z Victorii PWSZ jednak „pozbierali się” i wygrali 25:20. Niestety w tym secie kontuzji doznał Jurczyński. Skręcił kostkę i wygląda na to, ze będzie musiał pauzować przez kilka tygodni. Czwarty set przebiegał już od początku do końca gospodarzy, którzy wygrali go 25:15.