Victoria PWSZ Wałbrzych gra dalej

Bartosz Ogrodnik
Wałbrzyscy siatkarze wywalczyli awans do kolejnej fazy Pucharu Polski.

Podopieczni Krzysztofa Janczaka mecz 4. rundy PP rozegrali w Nysie, a ich przeciwnikiem była miejscowa Stal. Nie tak dawno wałbrzyszanie pokonali ten zespół w meczu I ligi. Tym razem jednak Victoria PWSZ grała na wyjeździe.

Na spotkanie wałbrzyska drużyna wyszła w składzie: Matula, Rutecki, Macek, Filipiak, Smolarczyk, Szczygielski, Mierzejewski (libero). Pierwszy set zakończył się wynikiem 25:21 dla Victorii PWSZ. Druga partia była mocno wyrównana, a jej losy wyłoniła dopiero końcówka grana na przewagi, w której lepsi byli gospodarze (27:25). Wałbrzyszanie wygrali trzeciego seta w identycznych rozmiarach. W kolejnej części lepsi byli siatkarze Stali, którzy doprowadzili do tie-breaka. W nim podopieczni Krzysztofa Janczaka wygrali 15:12.

Victoria PWSZ zwyciężyła 3:2 i czeka już na następnego rywala, którym będzie zwycięzca meczu SMS II Spała - Aluron Virtu Warta Zawiercie.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani