Victoria PWSZ zaczęła od porażki

Drugoligowi siatkarze z Wałbrzycha nie wygrali w Raciborzu nawet seta.

Od wyjazdowej porażki 0:3 z Rafako Racibórz zaczęli sezon siatkarze drugoligowej Victorii PWSZ Wałbrzych. Tak gładka porażka jest na pewno sporym rozczarowaniem dla kibiców wałbrzyskiej ekipy. Niestety wałbrzyszanie zagrali po prostu słabo. W efekcie Rafako wygrało pierwszego seta 25:18, praktycznie cały czas prowadząc (poza kilkoma, pierwszymi minutami). Druga partia miała podobny przebieg. Remis był do stanu 6:6, a później gospodarze uzyskali przewagę, której nie oddali do końca seta, wygrywając 25:20. Było 2:0 w setach i drużyna trenera, Janusza Ignaczaka licząc na korzystny wynik musiała wygrać następna odsłonę. Wałbrzyszanie co prawda znowu zaczęli słabo, ale zdołali doprowadzić do stanu 24:24, a później wygrywając 25:24 mieli piłkę setową. Niestety nie udało się. Victoria PWSZ przegrała tę partię 27:29 i cały pojedynek 0:3. Teraz zagra w sobotę, 1 października u siebie z Volleyem Rybnik, który na inaugurację pokonał 3:0 AZS Opole.