W Czarnym Borze odbył się Międzynarodowy Turniej Czarny Bór Open i Puchar Polski Seniorek w zapasach

W Czarnym Borze odbył się 11. Międzynarodowy Turniej Czarny Bór Open i Puchar Polski Seniorek w zapasach

W Czarnym Borze odbył się 11. Międzynarodowy Turniej Czarny Bór Open i Puchar Polski Seniorek w zapasach. Do zawodów zgłosiło się w sumie ponad 350 zapaśniczek z 15 krajów. To rekordowa frekwencja. W ubiegłym roku w Czarnym Borze rywalizowało 296 zawodniczek. Wśród startujących były medalistki imprez najwyższej, światowej rangi. Przy tak silnej konkurencji zawodniczkom z naszego terenu trudno było zwyciężać, ale spisały się całkiem nieźle. Kadetki i młodziczki stawały kilka razy na podium Czarny Bór Open. Aleksandra Lewczyńska z Herosa Czarny Bór przegrała dopiero walkę finałową z Wanesą Kanią, a Nikola Wasilewska z Juniora Dzierżoniów uległa w finale reprezentantce Niemiec. Pochodząca z Wałbrzycha Kamila Kulwicka wygrała natomiast pojedynek o trzecie miejsce z Magdaleną Kisielińską. Jeszce trudniej było przebić się do strefy medalowej w pucharowej rywalizacji seniorek. W efekcie tylko jedna zapaśniczka z Polski zwyciężyła w swojej kategorii wagowej. Była to Natalia Kubaty ze Slavii Ruda Śląska, najlepsza w kat. 60 kg. Weronika Szewczyk (55 kg), wychowanka Zagłębia Wałbrzych reprezentująca obecnie Unię Racibórz, przegrała pojedynek o trzecie miejsce z Mają Lemańczyk z klubu Grunwald Poznań.