W Walimiu odbył się tradycyjny wyścig ślimaków winniczków (ZDJĘCIA)

UG w Walimiu
Na starcie VII Wyścigu Ślimaków Winniczków w Walimiu ustawiono 50 zawodników
Na starcie VII Wyścigu Ślimaków Winniczków w Walimiu ustawiono 50 zawodników Centrum Sportu i Rekreacji w Walimiu
Na starcie siódmej edycji imprezy ustawiono 50 zawodników. Ślimaki ścigały się na dystansie jednego metra.

W sobotę (16 czerwca) w Centrum Sportu i Rekreacji w Walimiu odbył się tradycyjny VII Wyścig Ślimaków Winniczków. Impreza nie tylko promuje aktywny wypoczynek, ale ma również na celu kształtowanie świadomości ekologicznej, propagowanie idei konieczności ochrony przyrody oraz popularyzację rywalizacji opartej o zasady fair play. Z roku na rok impreza zyskuje na popularności, o czym najlepiej świadczy rosnąca liczba zawodników i kibiców. W tym roku na starcie wyścigu ustawiono 50 ślimaków winniczków, które miały do pokonania dystans o długości metra.

Wyścig został podzielony na dwie kategorie. W pierwszej swoich zawodników wystawiły osoby, które nie ukończyły 18 lat, a w drugiej osoby pełnoletnie. Każdy uczestnik w zawodach mógł „wystawić” tyko jednego ślimaka, natomiast najistotniejszym warunkiem było podpisanie zobowiązania, że po turnieju ślimak powróci do swojego naturalnego środowiska. Najszybciej dystans 100 cm pokonał ślimak z nr 17 wystawiony do zawodów przez Oliwiera Byrskiego. Zwycięzca pokonał dystans w czasie 12 minut i 29 sekund.