Nasza Loteria

Wałbrzych: Budynek przy ul. Dąbrowskiego ostatnie pożegnanie? Co w planie do wyburzenia? [LISTA, ZDJĘCIA]

Elżbieta Węgrzyn
Elżbieta Węgrzyn
Budynek przy ul. Jarosława Dąbrowskiego 18 w Wałbrzychu jest jednym z kilkudziesięciu gmachów przeznaczonych do wyburzenia i kilkunastu przygotowywanych do wyburzenia w pierwszej kolejności. Zobaczcie jego zdjęcia i poznajcie listę innych budynków przeznaczonych do wyburzenia. Przypominamy listę!

W ostatnich miesiącach Zarząd Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu zleca wiele nowych dokumentacji projektowych rozbiórek budynków mieszkalnych i gospodarczych. W ostatnich dniach w zapytaniu ofertowym pojawiły się kolejne adresy budynków, których dni są już policzone.

- Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz przedmiaru robót rozbiórek obiektów gminnych wraz z uzyskaniem decyzji pozwolenia na rozbiórkę oraz pełnieniem nadzoru autorskiego - czytamy w zapytaniu, które podzielono na dwa zadania.

Zadanie VIII
Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej i przedmiaru robót rozbiórki obiektów gminnych wraz z uzyskaniem decyzji pozwolenia na rozbiórkę oraz z pełnieniem nadzoru autorskiego
1) budynku mieszkalnego przy ul. Niepodległości 138 w Wałbrzychu wraz z przyległymi pomieszczeniami gospodarczymi (działka nr 14/1 obręb 39 Podgórze);

2) budynku mieszkalnego przy ul. Jarosława Dąbrowskiego 12 w Wałbrzychu (działka nr 4/1 obręb 39 Podgórze).

Zadanie IX
Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej i przedmiaru robót rozbiórki obiektów gminnych wraz z uzyskaniem decyzji pozwolenia na rozbiórkę oraz z pełnieniem nadzoru autorskiego
1) pomieszczeń gospodarczych (były magiel) przy ul. gen. Władysława Andersa 128 w Wałbrzychu (działka nr 56/6 obręb 16 Biały Kamień).

Pomieszczenie gospodarcze przy ul. gen. Władysława Andersa 128 oraz budynek mieszkalny przy ul. Jarosława Dąbrowskiego 12 znajdują się w historycznym układzie urbanistycznym dzielnicy Biały Kamień.

Listy wcześniej zlecanych dokumentacji znajdziecie w tekstach, do których odnośniki umieszczone są poniżej:

Przypominamy, co znikło z mapy miasta w ostatnich latach:

Wyburzenia w Wałbrzychu

O wyburzeniach i planach rozbiórkowych pisaliśmy
W ostatnich miesiącach miasto zleca projekty kolejnych wyburzeń, o 17 budynkach wytypowanych do rozbiórki pisaliśmy w maju. Zobacz tekst poniżej.

Część zniszczonych budynków przechodzi gruntowną przebudowę oto przykłady:

O mieszkaniach w Wałbrzychu

Wałbrzych: Budynek przy ul. Dąbrowskiego ostatnie pożegnanie...

od 16 lat
Wideo

DŁ - Remonty Doroty Szelągowskiej w Matce Polce w Łodzi

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na walbrzych.naszemiasto.pl Nasze Miasto