MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wałbrzych: Były szpital dziecięcy na Gaju - inwestor sprzedaje grunt pod zabudowę!

Elżbieta Węgrzyn
Elżbieta Węgrzyn
https://www.otodom.pl
Kompleks byłego szpitala dziecięcego w Wałbrzychu przy ul. Moniuszki w czerwcu 2021 roku po wielu latach niszczenia znalazł nabywcę. Zdawało się, że los obiektu się odmieni i przestanie być wstydliwą białą plamą na mapie dzielnicy. Tymczasem, wszystko wskazuje na to, że nabywca nie planuje prowadzenia tu inwestycji, ale chce grunt sprzedać z zyskiem. Ile teraz kosztuje były kompleks szpitalny?

Były szpital dziecięcy w Wałbrzychu ponownie na sprzedaż

Tym razem, latem 2022 roku nieruchomość zabudowaną pragnie zbyć prywatny inwestor, przedsiębiorca z Wałbrzycha. Anons na temat gotowości sprzedaży zabudowanej działki przy ul. Moniuszki 110 w Wałbrzychu pojawia się na stronach branżowych od początku wakacji jako. Kompleks nazywany "nieruchomością pod inwestycję deweloperską hotel" wyceniono na 2,5 mln złotych.

Wałbrzych: Były szpital na Gaju - inwestor sprzedaje grunt pod zabudowę
https://www.otodom.pl

Opisany jest jako nieruchomość gruntowa o powierzchni 2.5714 ha i składająca się z dwóch działek zabudowanych budynkami byłego szpitala. Na terenie znajduje się budynek oddziału wewnętrznego z 1933 r., pawilon. Obiekt z 1920 roku wpisany do wykazu zabytków Dolnośląskiego Urzędu Ochrony Zabytków we Wrocławiu, a także szereg mniejszych obiektów, w tym m.in. stróżówka, schron - budynki o łącznej powierzchni użytkowej 6765,5 m kw. Tutaj też, na dziedzińcu znajduje się jeden z czterech zabytkowych wałbrzyskich krzyży pokutnych.

Pośrednicy zachęcają do negocjacji inwestorów kusząc możliwością budownictwa jednorodzinnego, teren w planie zagospodarowania nie figuruje już jako szpital, ale "zespół zabudowy jednorodzinnej objętej ochroną konserwatorską". Na zdjęciach z drona widać, że teren został wykarczowany z rosnących tam samosiejek, jednak niewiele się zmienił od lat. Niestety, podobnie jak teren po byłym miejskim targowisku - Zielonym Rynku - grunt po byłym szpitalu po wykupie, kolejny raz trafia na rynek i nadal jego przyszłość jest niepewna.

Były szpital dziecięcy w Wałbrzychu - tyle było nadziei na nowy start

W czerwcu 2021 roku po wielu latach i próbach sprzedaży kompleksu dawnego szpitala dziecięcego Specjalistyczny Szpital im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu sprzedał nieużywane od lat zabudowania wraz z dużą działką w wałbrzyskiej dzielnicy Gaj. Jak informowano, całość kosztowała 570 tys. zł, a w postępowaniu przetargowym wygrała oferta Krzysztofa Michalaka. Mało kto wówczas wierzył, że transakcja zostanie sfinalizowana, bo podobne przypadki - deklaracji zakupu i braku dalszych kroków w tym kierunku - w ostatnich latach były częste.

Wałbrzych: Były szpital na Gaju - inwestor sprzedaje grunt pod zabudowę
Elżbieta Węgrzyn

Ostatecznie jednak teren zaczęto karczować z samosiejek, a mieszkańcy miasta uwierzyli, że przedwojenny obiekt - w części pod opieką konserwatora zabytków zostanie uratowany i zyska nowe przeznaczenie. Działki te wydawały się nie do sprzedania, całość była już wystawiana na sprzedaż w 2010 i 2011 roku, a potem ponownie w 2018 roku i kolejnych. Tymczasem, gdy nieruchomości w Wałbrzychu zaczęły być cenionym towarem, obiekt kupiono, a gdy koniunktura na rynku nieruchomości zmieniła się zdecydowano się całość sprzedać. Czy znajdzie kupca? Zobaczymy.

Zobacz koniecznie

Wałbrzych: Były szpital dziecięcy na Gaju - inwestor sprzeda...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sypialnia Krakowa ma swoje stawy. Niewidoczne i tajemnicze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na walbrzych.naszemiasto.pl Nasze Miasto