Wałbrzych: Charytatywny bieg dla Edwarda Baczewskiego [DUŻO ZDJĘĆ ZE STARTU]

Redakcja
Środowisko wałbrzyskich biegaczy zorganizowało w niedzielne przedpołudnie 24 lutego, charytatywny bieg dla Edwarda Baczewskiego. Znany wałbrzyski biegacz, Edward Baczewski potrzebuje pomocy. Zwycięzca wielu zawodów, nie tylko w Wałbrzychu i okolicy, doznał pęknięcia tętniaka mózgu. Sportowy tryb życia nie uchronił go przed nieszczęściem. Pan Edward leży w szpitalu sparaliżowany. Trwa walka o jego powrót do chociaż w miarę normalnego życia. Przyjaciele biegacza postanowili pomóc. Dochód z biegu zostanie przeznaczony na rehabilitację Edwarda Baczewskiego. W biegu uczestniczyło 600 zawodników. Zobacz zdjęcia ze startu.

Blisko 600 osób wzięło udział w biegu charytatywnym „Dla Edka” w Wałbrzychu. Zawody zorganizowano aby pomóc Edwardowi Baczewskiemu, znakomitemu lekkoatlecie, zwycięzcy wielu zawodów, nie tylko w Wałbrzychu i okolicy. Doznał on pęknięcia tętniaka mózgu. Trafił do szpitala. Jest już lepiej, ale pan Edward jest częsciowo sparaliżowany, żeby mógł powrócić do w miarę normalnego życia potrzebne są środki na kosztowną rehabilitację.
Znajomi i przyjaciele pana Edwarda błyskawicznie podjęli decyzję, że trzeba pomóc. Odzew środowiska był rewelacyjny. W ciągu kilku tygodni zgłosiły się setki chętnych do biegu i pomagania.
W niedzielę, 24 lutego wystartowali na trasę o długości 5 km, w Parku Sobieskiego w Wałbrzychu. Wynik nie był tu najważniejszy, ale pierwszy na mecie zameldował się Jacek Jolibski, a pierwsza z pań była Magdalena Chruszcz-Figiel.

SPORTOWY24.PL - rozmowa z Joanną Fiodorow

Wideo

Dodaj ogłoszenie