Wałbrzych: Górnik Nowe Miasto pokonał 66:60 GKK Gorzów Wielkopolski

O zwycięstwie wałbrzyszan zadecydowała dobra gra w ostatniej kwarcie.

Walczący o awans do II ligi koszykarze Górnika Nowe Miasto Wałbrzych, po dwóch kolejkach spotkań mają na koncie dwa zwycięstwa. W ostatnim meczu pokonali we własnej hali 66:60 GKK Gorzów Wielkopolski. Był to mecz na szczycie bo zespół z Gorzowa Wielkopolskiego także bardzo poważnie myśli o awansie. – Chcieliśmy w Wałbrzychu wygrać, ale się nie udało. Nie można jednak zwyciężać kiedy nie trafia się tylu rzutów wolnych – mówił Janusz Wierzbicki, trener GKK. Jego podopieczni nie trafili aż 21 osobistych, ale wałbrzyszanie 15. Pojedynek był bardzo wyrównany. Po trzech kwartach to jednak goście prowadzili 50:46. – Graliśmy w tym meczu początkowo bardzo słabo pod tablicami. W czwartej kwarcie ustawiliśmy strefę i na szczęście dało to efekty. Ostatnia odsłona należała do nas. – mówiła Ewa Smaglińska. – Ważne też, ze od trzeciej kwarty zaczał trafiać jeden z naszych lepszych strzelców Jakub Kołodziej – dodawała.