Wałbrzych: Górnik PWSZ - OKS 1945 Olsztyn 1:1

Piłkarze Górnika PWSZ Wałbrzych zremisowali w pierwszym meczu podczas przygotowań do sezonu z OKS - em 1945 Olsztyn 1:1. Nasz beniaminek II ligi był lepszym zespołem, ale nie stworzył sobie wielu okazji do zdobycia bramki. Zespół z Olsztyna zdobył prowadzenie w 38 minucie po samobójczym strzale Dariusza Michlaka. Na boisku było wtedy kilku testowanych w zespole z Wałbrzycha graczy. W trzeciej tercji (grano 3x30 minut) trener Robert Bubnowicz wpuścil na boisko zawodników, ktorzy w minionym sezonie wywalczyli awans i wałbrzyszanie osiągnęli zdecydowana przewagę, a w 78 minucie wyrównał Marcin Morawski.

Piłkarze beniaminka II ligi, Górnika PWSZ Wałbrzych rozgrywają pierwszy mecz sparingowy w czasie przygotowań do sezonu. Na boisku w Dzierżoniowie, rywalem wałbrzyszan jest drugoligowa drużyna OKS 1945 Olsztyn. Górnik PWSZ zaczął pojedynek w składzie: Główka, D. Michalak, Brezina, Łaski, Gross, Kłak, Rytko, Zinke, Kwit, Ondrejkovic, Witkowski. Po 20 minutach gry wynik - 0:0. Minęła 30 minuta meczu, a ponieważ drużyny zdecydowały się grać 3x30 minut, sędzia odgwizdał przerwę. Na razie wynik jest bezbramkowy, ale grający z kilkoma testowanymi zawodnikami w składzie Górnik PWSZ ma sporą przewagę..
Zaczęła się druga część gry. W zespole z Wałbrzycha nie ma zmian. Wynik nadal 0:0.
32 minuta - po strzale Józefa Kwita piłka odbiła się od poprzeczki bramki OKS - u i wyszła w pole
38 minuta - samobójcza bramka michalaka i OKS prowadzi 1:0.
48 minuta - Rytko bliski wyrównania, ale po jego uderzeniu pilka wędruje minimalnie ponad poprzeczką zespołu z Olsztyna. Wynik nadal 1:0 dla OKS 1945 Olsztyn.
Zakończyła sie druga część gry. Po 60 minutach (zespoły grają 3x30 minut) drużyna z Olsztyna prowadzi 1:0. Na trzecią tercję trener Robert Bubnowicz wpuszcza kilku nowych zawodników: Na boisko weszli: Janik, Tobiasz, Morawski, Majka, Jaroszewski i Moszyk.
72 minuta - Janik strzela minimalnie ponad poprzeczką. W trzeciej kwarcie, Górnik PWSZ ma lekką przewagę, ale nie może stworzyć sobie czystych sytuacji strzeleckich i OKS 1945 Olsztyn nadal prowadzi 1:0
78 minuta - 1:1 - Tobiasz podał do Morawskiego, a ten ograł bramkarza i wpakował piłke do siatki
86 minuta - ofensywna akcja OKS - u ale piłka przetoczyła się wzdłuż linii bramkowej Górnika PWSZ, i żaden z graczy z Olsztyna nie zdołał skierować jej do bramki. Wynik nadal 1:1
90 minuta - koniec meczu. Górnik PWSZ Wałbrzych - OKS 1945 Olsztyn 1:1.