Wałbrzych: Górnik PWSZ pokonał Polonię/Spartę Świdnica

Przygotowujący się do drugoligowego sezonu wałbrzyszanie wygrali w Świdnicy 2:1 z trzecioligową Polonią/Spartą.

Kolejne zwycięstwo odnieśli przygotowujący się do sezonu piłkarze Górnika PWSZ Wałbrzych. Tym razem beniaminek II ligi pokonał w Świdnicy 2:1 swojego niedawnego rywala z trzeciej ligi – Polonię/Spartę. Wałbrzyszanie objęli w tym pojedynku prowadzenie w 14 minucie po strzale Kornela Dusia. Ten zawodnik podobnie jak bramkarz Daniel Główka, a także Adam Kłak jest blisko podpisania z Górnikiem PWSZ kontraktu. W meczu z Polonią/Spartą dobrze zaprezentował się też były gracz Floty Świnoujście, Michał Protasewicz i być może on także będzie grał w Wałbrzychu. Górnik PWSZ w pojedynku w Świdnicy w 19 minucie podwyższył prowadzenie na 2:0 po rzucie karnym wykonywanym przez Marcina Morawskiego. Honorową bramkę dla świdniczan, ktorzy po przerwie zagrali zupełnie zmienionym składem strzelił w 71 minucie Gawryszewski. Następny, ostatni już przed rozpoczęciem sezonu sparing rozegrają wałbrzyszanie z Twardym Świętoszów (beniaminek III ligi) w środę, 28 lipca o g. 17 na stadionie na Nowym Mieście.

Górnik PWSZ: Jaroszewski, D. Michalak, Wojtarowicz, Wepa, Protasewicz, Rytko, Kłak, Morawski, Zinke, Moszyk,Duś. Zagrali też: Główka, G. Michalak, Łaski, Janik, Tobiasz, Orzech

Polonia/Sparta: (1. połowa): Pierzga, Syska, Kaszuba, Smoczyk, Surnik, Błażyński, Szuba, Goździejewski, Śmiałowski, Marszałek, Sobczyk
(2. połowa): Bęc, Chmiel, Gawryszewski, Kaczor, Gandera, Borowy, Kolszejber, Korbecki, Burszta, Olszewski, Antoniuk