Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wałbrzych: Gra „Wałbrzyskie Ścieżki Architektury” jest już gotowa. Zaprezentowano ją w Książu

Paweł Gołębiowski
Gra „Wałbrzyskie Ścieżki Architektury” jest już gotowa. Zaprezentowano ją na Zamku Książ

 Gra „Wałbrzyskie Ścieżki Architektury” jest już gotowa. Pierwsze egzemplarze tej planszowej gry wręczono jej współtwórcom – grupie uczniów ze szkół z terenu Aglomeracji Wałbrzyskiej.

„Wałbrzyskie Ścieżki Architektury” są znakomitym zwieńczeniem projektu o tej samej nazwie. Projekt realizowany był przez Zamek Książ w Wałbrzychu sp. z o.o., przy znaczącym wsparciu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na przedsięwzięcie o wartości w sumie ponad 62 tys zł, ministerstwo wyłożyło 46 tys zł.

Dzięki tym środkom młodzi ludzie z kilkunastu szkół brali udział w niezwykle interesujących i kształcących zajęciach.
– Zaczęło się od wycieczek i warsztatów, w których uczestniczyło 750 osób. Później 27 dzieci zajęło się projektowaniem gry – mówi Maciej Meissner z działu turystyki i kultury Zamku Książ.
Młodzi ludzie poznawali perełki architektury z naszego terenu. Odwiedzali nie tylko dawną siedzibę rodu Hochbergów, ale byli też m.in. w Świdnicy, gdzie powędrowali do Kościoła Pokoju i do Rynku, byli też w Krzeszowie. Następnie z konkursu, w którym wzięło udział ponad 250 uczniów, wyłoniono grupę, która zajęła się przygotowywaniem gry (w ramach projektu powstała także wspaniała mapa interaktywna).

„Wałbrzyskie Ścieżki Architektury” to tzw. planszówka. Gra się rzucając kostką i wędrując pionkami po szlaku, na którym pełno jest zabytkowych budowli o wspaniałej architekturze, z terenu aglomeracji. Korzysta się też z kart, na których krótko opisano obiekty.
Gry wydrukowano 500 egzemplarzy. Nie trafi do sprzedaży. Będzie przekazywana m.in. do szkół, bibliotek i innych instytucji kultury. Część przekazano uczniom, którzy ją tworzyli. Podczas uroczystości na Zamku Książ, każdy dostawał „Wałbrzyskie Ścieżki Architektury” razem z dyplomem.
– Grałam już w nią. Jest ciekawa i można dowiedzieć się z niej wielu rzeczy. Nie nudzi się i chce się zagrać kolejny raz – mówiła Maja z 8 klasy w szkole podstawowej nr 26 w Wałbrzychu.
– Ja przygotowałam informację o Domu Zdrojowym w Szczawnie Zdroju, a zaproponowałam umieszczenie w grze informacji o kompleksie Riese – dodawała.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak Disney wzbogacił przez lata swoje portfolio?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na walbrzych.naszemiasto.pl Nasze Miasto