Wałbrzych: Japonia w Książu – pokaz kolekcji Usaburo Sato i inne atrakcje [ZDJĘCIA]

Zamek Książ w Wałbrzychu
Poznajcie Usaburo Sato, projektanta i twórcy marki Usaato, który w sobotę (8 czerwca) w ramach wydarzenia „Japonia w zamku Książ” zaprezentuje swoją najnowszą kolekcję po raz pierwszy w Polsce
Poznajcie Usaburo Sato, projektanta i twórcy marki Usaato, który w sobotę (8 czerwca) w ramach wydarzenia „Japonia w zamku Książ” zaprezentuje swoją najnowszą kolekcję po raz pierwszy w Polsce Zamek Książ w Wałbrzychu
Poznajcie Usaburo Sato, projektanta i twórcy marki Usaato, który w sobotę (8 czerwca) w ramach wydarzenia „Japonia w zamku Książ” zaprezentuje swoją najnowszą kolekcję po raz pierwszy w Polsce.

W sobotę (8 czerwca) na Dziedzińcu Honorowym zamku Książ w Wałbrzychu, po raz pierwszy w Polsce zaprezentuje swoją najnowszą kolekcję Usaburo Sato - projektant i twórca marki Usaato. Ekologiczne wyroby Usaato to nie tylko ubrania, to filozofia życia. Pokaz mody to tylko jedna z atrakcji „Japonii w Książu”.

Koncepcja Usaato została stworzona troskliwymi rękami Tajów. Tkaniny wykonane są z wysokiej jakości bawełny, konopi i jedwabiu przy użyciu naturalnych barwników z roślin i owoców. Z tak wytworzonych za pomocą tradycyjnej maszyny tkackiej tkanin szyta jest odzież USAATO. Uwaga, czas i pasja włożone w tworzenie tych ubrań dają poczucie energii, która przeniknie Twoje ciało i duszę.

Usaburo Sato urodził się w Hokkaido w 1948 r. Pracował jako projektant z firmami w Japonii, zanim przeniósł się do Waszyngtonu, a następnie do Brukseli, gdzie projektował haute couture. Później wędrował po Azji w poszukiwaniu specjalnych tkanin. Po odkryciu rodzimych tkanin Tajlandii przeniósł się do Chiang Mai w 1996 r. Wytwarza ubrania, w których oddycha się życiem za pomocą ręcznie tkanych tkanin wykonanych z naturalnie barwionej, ręcznie przędzionej nici. Te ubrania są wysyłane tylko do sklepu w Kioto pod etykietą Usaato i sprzedawane na wystawach 460 razy w roku w 150 różnych miejscach w Japonii oraz na świecie.

Pokaz zorganizowany w wałbrzyskim Książu wpisuje się w jubileusz 100-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską i Japonią. Organizatorzy zaplanowali mnóstwo atrakcji: orientalną dekorację dziedzińca, pokaz mody Usaburo Sato, warsztaty kaligrafii, historia o drzewkach bonsai, specjalne zwiedzanie, a na koniec wieczoru ucztę sushi z ceremonią picia herbaty.

PROGRAM WYDARZEŃ:

Na Dziedzińcu Honorowym (wstęp wolny):

godz. 12:00 - 15:00 - Spotkanie z gejszą - planujecie wizytę w zamku? Z pewnością w tych godzinach spotkacie spacerującą po dziedzińcu gejszę. Zobaczcie jak wygląda jej niezwykły ubiór i uwiecznijcie to na wspólnym zdjęciu!

godz. 14:00 - 15:00 - Pokaz mody Usaburo Sato z muzyką na żywo. Ekologiczny pokaz odbędzie się przy tradycyjnej muzyce z Kraju Kwitnącej Wiśni z elementami tańca.

godz. 15:00 - 15:30 - W świecie bonsai -Sławny polski bonzaista, Piotr Czerniachowski przygotuje wspaniałą ekspozycję drzew bonsai na zamkowym dziedzińcu i opowie m.in. o tym jaka jest filozofia miniaturowych drzewek oraz dlaczego pokochała je nie tylko Japonia, ale duża cześć Azji.

Wnętrza zamku (wstęp wolny, wymagane zapisy):

Warsztaty kaligrafii - godz. 11:00, 12:30, 15:00, dla wszystkich powyżej 9 roku życia. Warsztaty poprowadzi licencjonowana nauczycielka z Japonii - Yumi Sato. Japońska kaligrafia składa się z trzech kategorii zapisu: kanji, katakana, hiragana. Na zajęciach będzie można nauczyć się pisowni swojego imienia oraz ulubionego słowa w hiraganie. Natomiast pod koniec warsztatów uczestnicy wypróbują też zapis w kanji. Kaligrafia to jedna z metod sztuki kontemplacji i relaksu. Czas trwania: ok 45-60 minut. Wymagane są zapisy na maila lub telefonicznie: [email protected]__(74) 665 62 62 Liczba miejsc w każdej grupie jest ograniczona.

Warsztaty origami dla dzieci - godz. 11:00, 12:30, 15:00. Choć pierwotnie sztukę artystycznego składania papieru zaczęto uprawiać w Chinach, to właśnie w Japonii zaczęto ją rozwijać szczególnie mocno. Najmłodsi uczestnicy warsztatów będą mogli przekroczyć granice wyobraźni i tworzyć coś z niczego. Czas trwania: 60 minut. Wymagane są zapisy na maila lub telefonicznie: [email protected]__(74) 665 62 62 Liczba miejsc w każdej grupie jest ograniczona.

Atrakcja dodatkowe - płatne:

Japonia w Książu - specjalne zwiedzanie - Podczas zwiedzania z Matuszem Myktyszynem specjalnie opracowaną trasą, goście zamku będą mogli odkryć nie tylko fascynujące dzieje rodu Hochbergów, ale również historię ich związków z Japonią i szeroko pojętym orientem. Szczególny nacisk zostanie położony na opowieść o hrabim Fritzu von Hochberg, który na początku XX wieku przebywał w Japonii jako attache oraz był twórcą m.in ogrodów japońskich we Wrocławiu, w Iłowej oraz w wałbrzyskiej palmiarni. To jedyna taka okazja - Mateusz Myktyszyn słynie z ogromnej wiedzy dotyczącej rodu Hochbergów, a więc familii panującej na zamku Książ przez prawie 400 lat.

Godziny i język zwiedzania: godz. 10:30 - język angielski, godz.15:00 - język polski

Czas zwiedzania: ok. 90 minut.
Ceny biletów: 35 zł - bilet normalny, 25 zł - bilet ulgowy.
Zakup biletów: Bilety można zakupić poprzez internetowy system sprzedaży: bilety.ksiaz.walbrzych.pl oraz w kasach biletowych w godzinach otwarcia zamku.

Liczba miejsc w każdej grupie jest ograniczona!

Uczta sushi z ceremonią parzenia herbaty - Po raz pierwszy w Książu przeżyjemy prawdziwą kulinarną podróż do Kraju Kwitnącej Wiśni. To właśnie kuchnia japońska jest uważana za jedną z najzdrowszych na świecie. Japońskie dania są oparte głównie na kilku składnikach, zawsze najwyższej jakości: świeżych rybach oraz owocach i warzywach. Czy znacie smaki takich używanych przez nich przypraw jak wasabi, imbir, ocet ryżowy, mirin (słodkie wino do gotowania) czy sosów: shoyu i tamari, oraz gomashio (przyprawę z czarnego sezamu i soli)? Kuchnia japońska to nie tylko bogactwo smaków, ale również wyjątkowa filozofia. Właśnie ten wieczór zostanie wzbogacony o ceremonię parzenia herbaty. Wszystko przy akompaniamencie japońskiej muzyki oraz w towarzystwie japońskich gości zamku Książ.

Czas: 3 godziny. Liczba miejsc ograniczona!
Ceny biletów: 180 zł - bilet dla 1 osoby, 330 zł - bilet dla 2 osób.
Zakup biletów: Bilety można zakupić poprzez internetowy system sprzedaży: bilety.ksiaz.walbrzych.pl oraz w kasach biletowych w godzinach otwarcia zamku.
Oprawa gastronomiczna wydarzenia: MAMYTO Sushi
Sponsorami wydarzenia są: wałbrzyska fabryka Toyota Motor Manufacturing Poland oraz NSK Steering System Europe (Polska).

Będzie nowe święto państwowe?

Wideo

Dodaj ogłoszenie