Wałbrzych: Pogodynka na pl. Magistrackim po naprawie działa bez zarzutu (ZDJĘCIA)

Artur Szałkowski
Po powrocie z ostatniej naprawy, pogodynka na pl. Magistrackim w Wałbrzychu działa bez zarzutu
Po powrocie z ostatniej naprawy, pogodynka na pl. Magistrackim w Wałbrzychu działa bez zarzutu Artur Szałkowski
W trakcie kolejnej naprawy pogodynki, wprowadzono w niej kilka modyfikacji. Przyniosło to pozytywny skutek. Urządzenie działa na razie bez zarzutu i nie ulega awariom.

Pogodynka została ustawiona na pl. Magistrackim w 2014 roku, kiedy dobiegała końca jego przebudowa. Wyglądem nawiązuje do poprzedniczki, którą ustawiono na placu przed ratuszem na początku XX wieku. Jej fundatorem był radca górniczy Issmer. Współczesna pogodynka ma mniej rozłożysty dach od poprzedniczki, a w jej wnętrzu nie ma tradycyjnych: barometru i termometru, tylko elektronika. Współczesna pogodynka wyświetla informacje z aktualną: godziną, datą oraz temperaturą i wilgotnością powietrza.

I właśnie elektronika zainstalowana w urządzeniu sprawiała problemy. Źle znosiła wysokie temperatury. W upalne dni czujniki urządzenia „wariowały” i na wyświetlaczach zamiast dokładnych wskazań temperatury i wilgotności powietrza pojawiały się fragmenty cyfr lub znaki zapytania. Na początku 2018 roku urządzenie ponownie trafiło do jego wykonawcy - firmy ze Szczecina. Wygląda na to, że po wprowadzonych modyfikacjach działa już bez zarzutu. Od momentu zainstalowania trzy tygodnie temu, nie uległo jakiejkolwiek awarii.

– Teraz informacje do pogodynki nie są już dostarczane drogą radiową tylko kablem. Wymieniono również część znajdujących się w niej elementów i skorygowano czujniki. Od momentu zainstalowania trzy tygodnie temu, urządzenie nie uległo jakiejkolwiek awarii – mówi Arkadiusz Grudzień, rzecznik prasowy prezydenta Wałbrzycha.

Nowe mandaty od straży miejskiej

Wideo

Dodaj ogłoszenie