Wałbrzych: Policjanci uczyli dzieci zasad bezpiecznego postępowania w czasie wakacji (ZDJĘCIA)

KMP
W ramach akcji „Bezpieczne wakacje”, policjanci odwiedzili dzieci z Przedszkola Niepublicznego nr 2 w Wałbrzychu
W ramach akcji „Bezpieczne wakacje”, policjanci odwiedzili dzieci z Przedszkola Niepublicznego nr 2 w Wałbrzychu KMP w Wałbrzychu
W ramach akcji „Bezpieczne wakacje”, policjanci odwiedzili dzieci z Przedszkola Niepublicznego nr 2 w Wałbrzychu. Mundurowi wyjaśnili maluchom czym jest bezpieczeństwo i jakich zasad należy przestrzegać, by być bezpiecznym.

W czasie spotkania funkcjonariusze przybliżali dzieciom znaczenie słowa bezpieczeństwo, które towarzyszy maluchom w codziennym życiu: w przedszkolu, na podwórku, nad wodą czy na ulicy. W czasie spotkania swoje umiejętności zaprezentował również Bad – pies służbowy z Komisariatu V Policji w Wałbrzychu. Z radością i zaangażowaniem wykonywał polecenia sierż.szt. Wojciecha Lubaf – przewodnika psa służbowego. Przewodnicy policyjnych psów służbowych, biorący udział w spotkaniu omówili również zasady zachowania się podczas ataku agresywnego psa. Dzieci z przejęciem ćwiczyły pozycję tzw. żółwia, która chroni najbardziej wrażliwe części głowy w trakcie ataku agresywnego psa.

Wjazd samochodem do centrum niemożliwy?

Wideo

Dodaj ogłoszenie