Wałbrzych: Pożar mieszkania w budynku wielorodzinnym przy ul. Zagórzańskiej

Redakcja
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Dariusz Gdesz
Udostępnij:
Pożar wybuchł w mieszkaniu na parterze. Jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej na miejscu zjawił się patrol policji. Funkcjonariusze wynieśli na korytarz lokatora płonącego mieszkania i uratowali mu życie.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (22 lipca) około godz. 22. w budynku wielorodzinnym przy ul. Zagórzańskiej w Wałbrzychu. Pożar wybuchł w mieszkaniu na parterze.

– Pierwsi na miejsce dotarli funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, którzy z płonącego mieszkania wynieśli 64-letniego lokatora i udzielili mu pierwszej pomocy – mówi sierż. szt. Marcin Świeży, rzecznik prasowy wałbrzyskiej policji.

Po chwili na miejscu zjawili się strażacy, którzy podali poszkodowanemu tlen, zabezpieczyli przed utratą ciepłoty ciała i przekazali zespołowi ratownictwa medycznego. Mężczyzna z objawami podtrucia dymami pożarowymi został przewieziony do szpitala, jego życiu nic nie zagraża. Pozostali lokatorzy opuścili zadymiony budynek jeszcze przed przyjazdem służb ratunkowych.

– W akcji ratowniczo-gaśniczej, która trwała nieco ponad godzinę, brały udział cztery strażackie zastępy. Po ugaszeniu ognia strażacy oddymili budynek, a następnie dokonali pomiarów, czy nie występują w nim niebezpieczne dla lokatorów stężenia tlenku węgla – wyjaśnia mł. asp. Robert Strojny z Komendy miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że ogień zaprószył lokator mieszkania na parterze. Płomienie najpierw objęły sofę, a następnie rozprzestrzeniły się na stojące w pobliżu meble.

Radosław Fogiel o komisji śledczej ws. Pegasusa w Sejmie

Wideo

Dodaj ogłoszenie