Wałbrzych: Śmigłowiec LPR na Starym Zdroju. Dramatyczna walka o życie młodego człowieka.

red
Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego wylądował około godziny osiemnastej przy ulicy Kombatantów. Ratownicy medyczni zostali wysłani do pomocy młodemu człowiekowi, który według niepotwierdzonych informacji podjął próbę samobójczą. Na miejscu był obecny zespół wałbrzyskiego pogotowia ratunkowego. Lądowanie zabezpieczał zastęp Państwowej Straży Pożarnej. Medycy przewieźli młodego człowieka do szpitala Sokołowskiego.

- Załogi LPR i śmigłowce są częścią systemu ratownictwa medycznego. Ich zadaniem jest niesienie pomocy. Nie zastępujemy załóg naziemnych, raczej wzajemnie się uzupełniamy - tłumaczy Justyna Sochacka, rzecznik Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

- Śmigłowiec LPR jest tak samo wyposażony jak naziemny zespół specjalistyczny. Różnimy się jedynie środkiem transportu. Dyspozytor pogotowia ratunkowego ma w dyspozycji zespoły zarówno naziemne, jak i lotnicze. Dobór zespołu do interwencji zależy od ich dostępności. Jeżeli nie ma w dyspozycji karetki naziemnej dyspozytor wyśle śmigłowiec. To oczywiście zależy również możliwości szybkiego dotarcia do pacjenta , konieczności transportu do np. szpitala specjalistycznego, ale także miejsca zdarzenia. Jeżeli pomocy trzeba udzielić komuś np. w terenie trudno dostępnym dla załogi naziemnej, dyspozytor wyśle tam śmigłowiec.

Religia i etyka w szkole. Kto ma kształcić nauczycieli etyki?

Wideo

Dodaj ogłoszenie