Wałbrzych: Victoria Górnik przegrała w niedzielę z Pruszkowem, a w środę powalczy z ŁKS-em

Rozgrywki pierwszej ligi koszykarzy toczą się w zawrotnym tempie. Victoria Górnik Wałbrzych w niedzielę uległa w Pruszkowie 64:86 MKS-owi Zniczowi Basketowi, a już w środę o g. 18 podopiecznych trenera Arkadiusza Chlebdy czeka we własnej hali pojedynek z ŁKS-em Sphinksem Petrolinvestem Łódź

Łodzianie to mocny zespół, zajmujący szóste miejsce w tabeli. W pierwszym w sezonie spotkaniu tych drużyn Victoria Górnik przegrała na wyjeździe 71:92.

Jednak wałbrzyszanie będący aktualnie na 13. pozycji w stawce, wcale nie stoją na straconej pozycji w pojedynku z zespołem prowadzonym przez ich dawnego szkoleniowca Radosława Czerniaka.

Victoria Górnik gra ostatnio naprawdę dobrze. W ubiegłym tygodniu wygrała piąty mecz z rzędu, pokonując w dolnośląskich derbach 74:67 Sudety Jelenia Góra. Co prawda porażka w Pruszkowie przerwała serię zwycięstw wałbrzyszan, ale i tam długo dotrzymywali kroku gospodarzom.

Jeszcze w połowie trzeciej kwarty Znicz Basket prowadził różnicą zaledwie czterech punktów (48:44). Duża w tym zasługa bardzo dobrze grającego Sławomira Buczyniaka, który zdobył w Pruszkowie 18 punktów. Niestety, słabszy dzień miał Marcin Sterenga, kapitan i najlepszy strzelec Victorii Górnika. Tym razem zanotował na koncie tylko 4 oczka, a wałbrzyszanie w ostatniej odsłonie z minuty na minutę tracili dystans do rywali.