Wałbrzych: Victoria PWSZ przegrała z DelicPolem Norwid Częstochowa pierwszy mecz sezonu

Siatkarze Victorii PWSZ zapowiadają wygraną w meczu z Rybnikiem
Siatkarze Victorii PWSZ zapowiadają wygraną w meczu z Rybnikiem Dariusz Gdesz
Wałbrzyszanie wygrali we własnej hali dwa pierwsze sety, ale pozostałe partie należały już do gości.

Od porażki zaczęli sezon 2010/2011 siatkarze drugoligowej Victorii PWSZ Wałbrzych. Podopieczni trenera Janusza Ignaczaka ulegli we własnej hali 2:3 drużynie DelicPolu Norwid Częstochowa. Wałbrzyszanie zaczęli pojedynek nieźle i wygrali dwa pierwsze sety 27:25 i 25:21. Od trzeciej partii inicjatywę przejęli jednak goście trenowani przez znanego szkoleniowca - Stanisława Gościniaka. –Zagraliśmy zbyt miękko w ataku, a oni bronili i „wrócili do gry”. Do tego zagrywką odrzucili nas od siatki - mówił po meczu Tymoteusz Gajek, kapitan Victorii PWSZ. Trzeciego seta DelicPol wygrał łatwo 25:19. W czwartej partii prowadził już 17:11, kiedy wałbrzyszanie zerwali się do walki i doprowadzili do remisu 19:19. Końcówka partii należała jednak do gości, którzy wygrali 25:22. Rozstrzygnęli też na swoją korzyść, decydującego piątego seta. Zwyciężyli w nim 15:10, a w całym meczu 3:2.

Victoria PWSZ Wałbrzych- DelicPol Norwid Częstochowa 2:3(27:25, 25:21, 19:25, 22:25, 10:15)
Victoria PWSZ: Tomiałowicz, Maziakowski, Kurzawiński, Leński, M. Olszewski, Wierzbicki, Jurczyński, Gajek, Król, Zieliński, P. Olszewski, Ostapiuk (libero)
DelicPol Norwid: Maruszczyk, Ciupa, Szadkowski, Kobiołka, Grajoszek, Siwczyk, Janas, Nowosielski, Kupisz, Popik, Lipiński, Dobrakowski (libero)