Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wałbrzyszanie podrobili aż 1800 recept na zakazany w Polsce lek na odchudzanie!

Adrianna Szurman; HAK
Adipex to lek na odchudzanie. Pierwotnie stosowany był u osób z bardzo dużą otyłością. W Polsce zakazany, dostępny w Czechach.
Adipex to lek na odchudzanie. Pierwotnie stosowany był u osób z bardzo dużą otyłością. W Polsce zakazany, dostępny w Czechach. naszemiasto.pl zdjęcia ilustracjne
Dokładnie 1801 recept sfałszowali 37-letni dziś wałbrzyszanie. Wszystkie na zakazany w Polsce i niebezpieczny dla zdrowia lek adipex. To środek na odchudzanie, który ma działanie podobne do amfetaminy. Recepty były realizowane w Czechach, bo tam lek adipex jest dostępny.

Para wałbrzyszan fałszowała recepty w 2012 i 2013 roku. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą w wałbrzyskiej komendzie udowodnili im 1801 takich czynów. Postępowanie w tej sprawie trwało kilka lat, bo materiał odwodowy był obszerny, wymagane były opinie biegłych, choćby grafologów, a poza tym recepty były realizowane w Czechach, więc o pomoc trzeba było poprosić także tamtejszą policję. Wałbrzyszanom dopiero latem 2019 roku postawiono zarzuty w tej sprawie i skierowano do sądu akt oskarżenia. Materiał dowodowy jest obszerny. Wałbrzyszanom grozi do 5 lat więzienia.

Adipex to inna nazwa fenterminy czyli substancji narkotycznej z rodziny fenetylamin. Działanie substancji przypomina działanie amfetaminy. Z tego też względu lek w Polsce oraz innych krajach został zakazany. Działa on na nasz mózg, a szczególnie za część odpowiedzialną za uczucie głodu. Działanie adipexu hamuje łaknienie, co wiele kobiet uważa, za doskonałą kurację odchudzającą.

Pierwotnie, lek stosowany był wyłącznie przy leczeniu bardzo dużej nadwagi, wśród pacjentów, u których inne sposoby zawiodły i pod ścisłą kontrolą lekarza. Lek ma wiele skutków ubocznych.

- Pod żadnym pozorem nie powinno się stosować tego leku bez nadzoru lekarza. Uważam, że w ogóle nie powinno się go stosować. Jest bardzo niebezpieczny. Może powodować kołatanie serca, bezsenność, nadciśnienie płucne czy nawet wylew krwi do mózgu - ostrzega Grażyna Różycka - Fink, dietetyk. - Jest tak wiele sposób na odchudzanie, że wspomaganie się tego typu środkami powinno być absolutną ostatecznością. Najlepiej wykonać podstawowe badania i z nimi wybrać się do dietetyka, który zaplanuje personalnie dietę i plan odchudzania. Ważne są też ćwiczenia fizyczne. Nie ma złotej pigułki na odchudzania. W skrajnej otyłości zalecam wizytę u lekarza i możliwości wykonania operacji zmniejszenia żołądka - dodaje Fink.

Zażywając adipex kobiety często nie myślą o skutkach ubocznych. Opinie na temat leku są skrajne i podzielone. Jedna zachwalają jego skuteczność inne, wręcz przeciwnie. Wśród innych skutków ubocznych zażywania leku kobiety wymieniają: nadmierną potliwość, drżenie rąk, wypadanie włosów, ból żołądka. Lek może działać również uzależniająco. Z czasem trzeba zażywać jego coraz większe dawki by hamować łaknienie. Do zdesperowanych osób te argumenty jednak nie przemawiają.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na walbrzych.naszemiasto.pl Nasze Miasto