Wałbrzyszanie pokonali wicelidera

O zwycięstwie KK Prometu zadecydowały ostatnie sekundy meczu

Koszykarze trzecioligowego zespołu KK Promet Wałbrzych pokonali u siebie 80:76 WSTK Wschowa. Zespół ze Wschowy to wicelider tabeli, a zatem jeden z głównych rywali, myślących o awansie wałbrzyszan. Podopieczni pary trenerskiej: Ewa Smaglińska, Mieczysław Młynarski spodziewali się trudnego pojedynku. I rzeczywiście mecz był bardzo zacięty, a o wyniku zadecydowały ostatnie sekundy. Po pierwszej kwarcie WSTK prowadził 22:19. W drugiej odsłonie gospodarze dogonili rywali i przed zmianą stron boiska był remis 37:37. W trzeciej i czwartej kwarcie nadal trwała wyrównana walka, ale gościom udało się wyjść na prowadzenie. Na trochę ponad minutę przed końcem meczu wicelider wygrywał 76:73 i wydawało się, że wałbrzyszanom trudno będzie zdobyć komplet punktów. Gospodarze pokazali jednak wielki charakter i walcząc do końca zdołali rozstrzygnąć pojedynek na swoją korzyść.

KK Promet Wałbrzych – WSTK Wschowa 80-76 ((19:22, 18:15, 17:18, 26:21)

KK Promet: Myślak 26, Iwański 15, Kołodziej 14, Ratajczak 10, Karwik 8, Olszewski 5, Abramowicz 2, Borzemski 0.