Wałbrzyszanie w I Turnieju Karate Randori Cup Radomsko

UKKS OBI Wałbrzych

W Radomsku rozegrany został I Ogólnopolski Turniej Karate Shinkyokushin Randori Cup w którym udział wzięło prawie 330 zawodników z 27 klubów z polski z różnych organizacji i stylów. W turnieju tym po raz pierwszy poza formułami Semi contakt i Light contakt rozegrana została formuła Full contakt dla dzieci.

Do Radomska z Uczniowskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai OBI pojechało 12 zawodników, wszyscy brali udział w formułach Semi i Light contakt, a nA Full contakt zdecydowało się 5 zawodników.

W sumie zawodnicy z UKKS OBI przywieźli 15 medali – co dało im 12 miejsce w klasyfikacji generalnej turnieju Semi i Light Contakt i 13 miejsce w Full contakcie.

Tym razem najlepiej spisała się 6 letnia Milena Gałuszkiewicz, która w Semi contakt zajęła 1 miejsce i w Full contakt 3 miejsce. Milena wraz z siostrą Mają (8lat), która zajęła 3 miejsce w obu formułach ćwiczą dopiero od września pod okiem Sensei Tomasza Obuchowskiego w nowym Dojo w Gorcach, gdzie klub otworzył drugą sekcję.

Bardzo dobrze zawalczyła po miesięcznej przerwie w treningach Julia Obuchowska (12 lat), która również stanęła na 1 miejscu na podium w Light contakt, jednak po tym jak została faulowana w walce finałowej lekarz nie dopuścił jej do startu w formule Full contakt.

Na 3 miejscu bo bardzo ostrych walkach w Light contakt stanął 16 letni Dominik Obuchowski, który pomimo kontuzji ręki zdecydował się na Full contakt i tu stanął na 2 miejscu podium. W Full contakt na 3 miejscu uplasował się również Szymon Pomjan.

Na wyróżnienie zasługują zdobywcy 3 miejsca w Semi contakt Kacper Waszak, który stoczył najwięcej walk ponieważ jego kategoria wiekowa jest zawsze najliczniejsza oraz dwie najmłodsze zawodniczki 5 letnie Livia Stachura oraz Marianna Kandut, które były najmniejsze na tym turnieju, ale pokazały wielkiego ducha walki.

Wszyscy pozostali zawodnicy stanęli na 3 miejscu na podium w formułach Semi i Light contakt: Antoni Kandut, Ada Wołk-Łaniewska, Wiktoria Wacław, Konrad Goworski.

Sensei Tomasz Obuchowski, który na co dzień trenuje dzieci i młodzież w klubie, był na tym turnieju sędzią na jednej z mat, a sekundantem wychodzącym z zawodnikami na tatami była Sempai Agnieszka Obuchowska

Kiedy będzie wiosna? Zwierzęta dają sygnały. Klimat się zmienił.