Walim: Poznaliśmy zwycięzców VIII Wyścigu... Ślimaków

UG w Walimiu
VIII Wyścigi Ślimaków w Walimiu już za nami
VIII Wyścigi Ślimaków w Walimiu już za nami CSiR Walim
W sobotę (15 czerwca) już po raz ósmy zorganizowano w Walimiu wyścigi ślimaków winniczków. Zawodnicy mieli do pokonania dystans jednego metra.

Zawody zorganizowano w hali Centrum Sportu i Rekreacji w Walimiu i zostały podzielone na kategorie: osób, które nie ukończyły 18 lat i wystawiły do rywalizacji ślimaki winniczki oraz osób pełnoletnich ze sportowymi mięczakami. Winniczki rywalizowały na dystansie 100 cm.

W kategorii do lat 18 zwyciężył winniczek wystawione przez: Tymoteusza Mleczek (wynik 8:27 min), drugie miejsce zajął ślimak wystawiony przez Zofię Behot (czas 12:03 min), natomiast trzecie miejsce winniczek Marcelego Maciałka (czas 13:03 min). W drugiej kategorii najlepszy był ślimak wystawiony do zawodów przez Małgorzatę Kęsik (czas 13:01 min), drugie miejsce zajął winniczek Moniki Bachusz – Ślazińskiej (16:23 min), a na najniższym stopniu podium stanął ślimak Jagody Jarczok (17:21 min).

Niestety w trakcie tegorocznych zawodów nie udało się pobić rekordu ustanowionego w 2015 roku przez ślimaka winniczka, którego opiekunem była Aleksandra Paterek (czas 7:40 min).