Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wiecie, gdzie w Wałbrzychu jest weekendowe targowisko dla rolników? [ZDJĘCIA]

Elżbieta Węgrzyn
Elżbieta Węgrzyn
Zważywszy na dotychczasowy brak zainteresowania kupców tym miejscem do handlu płodami rolnymi można podejrzewać, że również mieszkańcy Wałbrzycha nie wiedzą, że mogliby tu robić w piątek i sobotę zakupy. Przypominamy, gdzie w Śródmieściu jest ten plac targowy. Zobaczcie jego zdjęcia.

Targowisko dla rolników w Wałbrzychu - gdzie go szukać?

Wiosną 2022 roku Rada Miejska Wałbrzycha przyjęła uchwałę, w której wskazano plac, na którym w piątki i soboty swoimi płodami rolnymi, przetworami oraz dziczyzną mogą nieodpłatnie handlować rolnicy i ich rodziny.

Jako miejsce przeznaczone do tej działalności wskazano parking przy ul. Kasztanowej w Śródmieściu położony w bliskim sąsiedztwie do dawnego kultowego Zielonego Rynku. Przypominamy reguły tego handlu wyznaczone przez lokalne prawo.

Targowisko dla rolników w Wałbrzychu - kiedy czynne?

Według uchwały obowiązującej od marga transakcje mogą się tu odbywać jedynie w piątki i soboty w godz. 7 - 16, handlować zaś mogą rolnicy i ich domownicy, a oferować mogą produkty rolne lub spożywcze, rękodzielnicze wytworzone w gospodarstwie, runo leśne i dziczyznę, a także produkty przetworzone z przeznaczeniem do spożycia m.in. przetwory.

Wiecie, gdzie w Wałbrzychu jest weekendowe targowisko dla rolników? [ZDJĘCIA]
Elżbieta Węgrzyn

Sprzedający mają obowiązek zapewnić w czasie sprzedaży utrzymanie czystości i porządku w miejscu sprzedaży i jego bezpośrednim sąsiedztwie. Po zakończeniu sprzedaży sprzedający są zobowiązani uporządkować zajmowane miejsce handlu, a niesprzedane towary i powstałe odpady zabrać ze sobą Kontrolę prowadzenia handlu zgodnie z zasadami określonymi w regulaminie może prowadzić zarządzający placem parkingowym lub funkcjonariusz Straży Miejskiej w Wałbrzychu.

Zainteresowania tą formą handlu niestety nie ma.

Wałbrzyski targ staroci - Giełda Staroci, Produktów Regionalnych i Rękodzieła w Wałbrzychu - w każdą sobotę na Rynku!

Wiecie, gdzie w Wałbrzychu jest weekendowe targowisko dla ro...

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na walbrzych.naszemiasto.pl Nasze Miasto