Tegoroczne zwiedzanie miasta zza szyby zabytkowych tramwajów czy autobusów okazało się hitem. Przejażdżka swoistym wehikułem czasu, sprawia radość wszystkim członkom rodziny. Dla najmłodszych to podróż nieznanym, a dla ich rodziców i dziadków to podróż w czasie do czasów ich dzieciństwa.
Ceny, terminy i trasy zabytkowymi autobusami i tramwajami we Wrocławiu
Do wyboru mamy dwie linie. A - zabytkowa linia autobusowa i T - zabytkowa linia tramwajowa. Kursy odbywają się w każdy weekend i święta. Obecnie możliwość skorzystania z tej atrakcji będzie jeszcze w dniach 20-21, 27-28 sierpnia i jeszcze 3-4 września. Koszt biletu jest taki sam jak na jednorazowy przejazd pojazdami MPK Wrocław, czyli 4,60 zł za bilet normalny i 2,30 za bilet ulgowy.
Zabytkowa linia tramwajowa - trasa
Kierunek: Opera – Czasoprzestrzeń (Zajezdnia Dąbie) przez Sienkiewicza
Trasa: pl. Teatralny (Opera) – Świdnicka – Podwale – Krupnicza – Kazimierza Wielkiego – Galeria Dominikańska – Oławska – Traugutta – Plac Powstańców Warszawy – Most Pokoju – Wyszyńskiego – Sienkiewicza – Grunwaldzka – Most Szczytnicki – Kochanowskiego – Różyckiego – Stadion Olimpijski – Paderewskiego – Mickiewicza – Wajdy – Wróblewskiego – Zajezdnia Dąbie (niektóre kursy skrócone do Stadionu Olimpijskiego)
Kierunek: Stadion Olimpijski – Opera przez Sienkiewicza
Trasa: Stadion Olimpijski – Różyckiego – Kochanowskiego – Most Szczytnicki – Grunwaldzka – Sienkiewicza – Plac Bema – Mosty Młyńskie – Św. Jadwigi – Most Piaskowy – Grodzka – Nowy Świat – Kazimierza Wielkiego – Widok – Opera
Kierunek: Czasoprzestrzeń (Zajezdnia Dąbie) – Opera przez Plac Grunwaldzki
Trasa: Zajezdnia Dąbie (Czasoprzestrzeń) – Wróblewskiego – Wajdy – Most Zwierzyniecki – Curie-Skłodowskiej – Plac Grunwaldzki – Piastowska – Sienkiewicza – Plac Bema – Mosty Młyńskie – św. Jadwigi – Most Piaskowy – Grodzka – Nowy Świat – Kazimierza Wielkiego – Widok – pl. Teatralny (Opera) (niektóre kursy od Stadionu Olimpijskiego przez Różyckiego, Most Szczytnicki, Sienkiewicza i dalej po trasie)
Kierunek: Zajezdnia Popowice – Opera przez Legnicka
Trasa: Zajezdnia Popowice – Legnicka – pl. Jana Pawła II – Ruska – Kazimierza Wielkiego – Widok – Opera
Kierunek: Opera – Zajezdnia Popowice przez TAT
Trasa: pl. Teatralny (Opera) – Świdnicka – Podwale – pl. Orląt Lwowskich – TAT – Śrubowa – Legnicka – Zajezdnia Popowice
Kierunek: Hala Targowa – Zajezdnia Ołbin przez Plac Powstańców Wielkopolskich
Trasa: Grodzka – Most Uniwersytecki – Drobnera – Łokietka – Chrobrego – Plac Powstańców Wielkopolskich – Słowiańska – Zajezdnia Ołbin
Kierunek: Zajezdnia Ołbin – Plac Bema przez Jedności Narodowej
Trasa: Zajezdnia Ołbin – Słowiańska – Jedności Narodowej – Poniatowskiego – Plac Bema – Mosty Młyńskie – Św. Jadwigi – Most Piaskowy – Piaskowa – Św. Katarzyny – Galeria Dominikańska – Skargi – Teatralna – pl. Teatralny (Opera)
Zabytkowa linia autobusowa - trasa
Kierunek: Opera – Opera przez C.H. Zajezdnia – Hydropolis
Trasa: Opera – Świdnicka – Arkady – Powstańców Śląskich – Wielka – Krucza – Inżynierska – Aleja Pracy – Grabiszyńska – Centrum Historii Zajezdnia – Grabiszyńska – Plac Legionów – Piłsudskiego – Arkady – Świdnicka – Opera – Widok – Szewska – Grodzka – Most Uniwersytecki – Drobnera – Plac Bema – Sienkiewicza – Wyszyńskiego – Most Pokoju – Plac Powstańców Warszawy – Plac Wróblewskiego – Most Oławski – Na Grobli – Hydropolis – Rakowiecka – Na Niskich Łąkach – Traugutta – Plac Wróblewskiego – Oławska – Galeria Dominikańska – Skargi – Teatralna – Opera
Wrocławskie linie turystyczne nocą to już ostatni gwizdek
W sobotę 20 sierpnia z pl. Teatralnego o godzinach 22:00 i 23:00 wyruszy specjalny nocy kurs po Wrocławiu. Podróżnych zabierze wagon Konstal 4N1 z 1960 r. i przejdzie po mieście po dawnej trasie 0L. Podróżnym towarzyszyć będzie przewodnik, a ceny za kurs w ramach standardowej taryfy.
Szczegółowa trasa przejazdu:
pl. Teatralny (Opera) – Świdnicka – Arkady – Piłsudskiego – Małachowskiego – Pułaskiego – pl. Wróblewskiego – Kujawska – pl. Powstańców Warszawy – Most Grunwaldzki – pl. Grunwaldzki – Piastowska – Nowowiejska – Jedności Narodowej – Słowiańska – Trzebnicka – pl. Powstańców Wielkopolskich – pl. Staszica – Pomorska – Dubois – Mosty Mieszczańskie – Jagiełły – Mostowa – Most Sikorskiego – Podwale – pl. Jana Pawła II – Podwale – pl. Orląt Lwowskich – Piłsudskiego – pl. Legionów – Piłsudskiego – Kołłątaja – Teatralna – pl. Teatralny (Opera)
Zobacz w galerii jakie autobusy i tramwaje możesz wybrać w ramach Wrocławski linii turystycznych
Tanie linie trują! Ryanair i Wizz Air na czele
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?